Android

Android Kullanıcılarının Dikkatine!

Apple kullanıcılarının vazgeçilmezi olan “iPhoneumu Bul” özelliği sonundan Android için geliyor. Google bu özelliği getirmekte geç kaldığının farkında.

Android kullanıcılarına büyük rahatlık sağlayacak beklenen özelliğin adı “Telefonomu Bul” olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar tıpkı iOS kullanıcıları gibi cihazlarına uzaktan erişebilecekler ve müdahale edebilecekler.

Uzun Zamandır Bekleniyordu

Android telefonları kaybolmaya karşı koruyan “Cihaz Yöneticisi” özelliğini oldukça kullanışlı olsa da yeterli gelmiyordu. Cihazın nerede olduğunu web üzerinden kontrol etmeyi sağlayan özellik cihazın konumunu buluyor, çalmasını sağlıyor ve ana ekranda cihazı bulan kişiye bir not göndermenizi sağlıyor. Bu temel korumanın yanında cihazı kötü niyetli kullanıcılardan koruyacak bir uygulama ne yazık ki bulunmuyordu.

İlginizi Çekebilir: Galaxy Note 7 Hangi Android Sürümünü Kullanacak?

Uzaktan Erişim ve Kilitleme

Telefonumu Bul” özelliği mevcut özelliklere ek olarak telefonun korunmasını da sağlıyor. “Cihaz Yöneticisi” ile elde edilen koruma telefonu bulanın insiyatifine kalıyorken “Telefonumu Bul” özelliği tam koruma sağlıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar cihazlarını sıfırlayabilecek ya da bir daha kullanılmasını engelleyebilecek.

Zenfone 3 Deluxe Modelinde Snapdragon 821 Sürprizi

zenfone - teknoburada
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu