Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriTeknolojiVideo İncelemeler

Android 15 Özellikler! Apple Kopya Çekmeye Bekleniyorsun!

Yeni nesil Android 15 ile nihayet tanıştık. Peki Android 15 Özellikler tarafında bize neler sunacak? Gelin birlikte değerlendirelim...

Akılı telefon pazarına baktığımızda 2 işletim sistemi kaldığını görüyoruz. Bunlardan birisi Apple iOS ve diğeri de Google Android. Daha önceki zamanlarda hatırlayanlar olacaktır; BlackBerryOS, SymbiaonOS, Tizen, Windows Mobile vb birçok işletim sistemi görmüştük ama hepsi de yanlış yönetim sonrasında adadan ayrılmak zorunda kaldı. Bugün Huawei işletim sistmei HarmonyOS üçüncü işletim sistemi olmak ile ilgili bazı çalışmalar yürütse de onun da SDK kodlarına baktığımızda onun da Linux üzerine yazılmış bir işletim sistemi olduğunu görüyoruz. Zate .apk dosyalarını yükleyebilme sebebimiz de bu. Yani kısacası 2 işletim sistemi arasına sıkıştık kaldık. Geçtiğimiz günlerde iOS 18 ile tanıştık. Bugün ise Android 15 Özellikler konusunda size bir video hazırladık.

Android 15 öncelikle biraz güvenlik üzerine kurulmuş bir işletim sistemi olmuş diyebiliriz. Birçok anlamda gelişmiş güvenlik yetenekleri bizlere sunuluyor. Tüm detayları aşağıdaki videoda anlattık. Oradan izlemenizi istiyoruz. Bununla birlikte Android 15 özellikleri bakımından birçok yenilik sunarken yeni bir özel alan ile daha fazla gizlilik imkanı da ortaya koyuyor. Bununla birlikte canlı tehdit algılama özelliğini de oldukça beğendik. Bu tarz detaylar sunulması işletim sistemi özelinde oldukça önemli.

Android 15 Ne Zaman Geliyor?

Şimdi herkesin aklında en büyük soru ise benim telefonum ne zaman Android 15 alacak? Bu sorunun net bir cevabı yok ama şöyle bir takvimden bahsedebiliriz. Yeni nesil Android 15 işletim sistemi Ekim ayında tanıtılacak yeni nesil Pixel 9 serisi ile kullanıcılara sunulacak. Daha sonra da Kasım ayında tanıtılması beklenen Vivo X200 serisinde ve Aralık ayında tanıtılacak Xiaomi 15 serisinde bu işletim sistemini göreceğiz. Bu yılın amiral gemisi telefonlarına ise Ocak – Şubat döneminde bu güncelleme sunulabilir. Süper orta segment telefonlara ise bahar aylarında, orta segment telefonlara ise seneye yaz aylarında Android 15 güncellemesi silsile yoluyla verilecektir diye düşünüyoruz. Bu noktada Vivo gibi üreticiler ise 2 yıl Android güncelleme sözlerini ne zaman tutacaklar bunun da takipçisi olacağız.

Şimdi lafı daha fazla uzatmayalım ve sizler için hazırladığımız Android 15 özellikler videosuna geçiş yapalım. Zira anlatacak söyleyecek çok şey var. Yorumlarınızı da video altında bizler le paylaşmayı unutmayın.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
4
+1
5
+1
12
+1
14
+1
2
+1
2
+1
8
Başa dön tuşu