Oyun HaberleriPC OyunlarıTeknoloji

AMD RX 480 İnceleme

AMD’nin yeni nesil ekran kartı RX 480 tanıtıldı. Yeni ekran kartı özellikle fiyat / performans bakımından öne çıkan bir ürün. AMD RX 480 İnceleme ile karşınızdayız.

AMD ve Nvidia arasında son yıllarda yaşanan dostluk rüzgarları savaş baltalarının gömülmesine sebep olmuştu. Performans tarafında Nvidia‘nın liderliği her geçen nesille perçinleşirken AMD‘de fiyat anlamında rakibini zorluyordu. Her şeyin en iyisini isteyen kullanıcılar Nvidia tercihinde bulunurken uygun fiyatlı oyun PC’si toplamak isteyen çoğunluk ise AMD tarafına kayıyordu. AMD bugün yeni nesi grafik kartını tanıttı. Bizde teknoburada olarak AMD RX 480 İnceleme ile size kartı anlatmak istiyoruz.

RX 480 teknoburada

AMD RX 480 İnceleme

AMD yeni nesil ekran kartının GPU‘sunda 14 nanometre FinFat teknolojisini kullanıyor. Böylece bir önceki nesil ekran kartlarına göre daha az ısınan yeni kartın TDP değeri ise oldukça şaşırtıcı. 2K oyunların akıcı bir şekilde oyanabildiği RX 480 sadece 150 Watt gice ihtiyaç duyuyor. Böylece birçok kullanıcının Power Suplly değiştirmesine de gerek kalmayacak gibi görünüyor.

RX 4890 (1) teknoburada

Polaris mimarisine dayalı RX 480 Teraflops’luk bir güce sahip 256 bit bellek veri yoluna sahip yeni nesil ekran kartı ile ilgili bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Şimdi sizi Nvdia GTX 1080 oyun performansı ile baş başa bırakıyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu