Güncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

Alibaba Yapay Zeka Desteğini Arkasına Alıyor!

Çin teknoloj devi Alibaba, müşteri ilişkileri yönetim aracı OKKI'nin yapay zeka ile desteklenmiş bir sürümünü tanıttı.

30 Kasım 2023 19:32

Yapay zeka hayatımızdaki çoğu alana yayıldı ve devam da ediyor. Çin toptan satış sektörünün önde gelen isimlerinden olan Alibaba, yapay zekayı faaliyetlerine entegre ederek önemli bir adım atıyor. Müşteir ilişkileri yönetim aracı olan OKKI’nin yeni versiyonuna yapay zekayı entegre eden teknoloji devi, 1 Aralık tarihinde uygulamanın yeni versiyonunu kullanıma sunacak.

Alibaba Yapay Zeka Sayesinde İşlerini Oldukça Kolaylaştıracak

Bu yükseltme, sadece teknik olarak yapılan bir yükseltme ile kalmayıp, ülke dışına satış yapan satıcıların işlerini kolaylaştıracak. Yapay zeka destekli bu program sayesinde hantal görevler artık otomatikleştirilecek. Satıcıların yükünü hafifletilerek farklı yönlere odaklanmaları sağlanacak.

Yapay zeka tarafından iyileştirilen müşteri ilişkileri yönetim aracı OKKI, şimdiden ticari yazışmaları iyileştirdiğinden, müşterilerden gelen yanıt oranlarında %32’lik bir iyileşme söz konusu.

Küresel pazarda artan rekabet dikkate alındığında Alibaba’nın bu yapay zeka hamlesinin çok doğru olduğu görülüyor. Bu tarz gelişmelerle kendisini e-ticaretin dijital dönüşümüne bir lider olarak gösteriyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu