Giyilebilir TeknolojiTeknoloji

Akıllı Ayakkabı Nike HyperAdapt 1.0 Satış Tarihi

Nike’ın aylar önce duyurduğu akıllı ayakkabı Nike HyperAdapt 1.0 nihayet satışa sunuluyor. Nike’ın yeni akıllı ayakkabı çözümü ne zaman raflarda olacak?

Dünyanın önde gelen spor markası Nike’ın mart ayında duyurduğu akıllı ayakkabı Nike HyperAdapt 1.0’ın satış tarihi açıklandı. Şirketin satış sorumlusu Heidi Burgett Twitter hesabı aracılığıyla merakla beklenen ayakkabının satış tarihini nihayet açıkladı.

nike-hyperadapt

Nike HyperAdapt 28 Kasım’da raflarda olmaya başlayacak. Şu an için sadece Amerika’da satılması planlanan ayakkabıya ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcı randevu sistemiyle sahip olabilecek. Ayakkabıyı ayrıca ilk olarak Nike+ üyeleri satın alabilecek. Akıllı ayakkabının fiyatı ise henüz açıklanmış değil. Ancak kullanıcıların popüler ayakkabı için hatırı sayılır bir meblağı gözden çıkarması gerekecek.

Nike’ın ünlü tasarımcısı Tinker Hatfield tarafından tasarlanan Nike HyperAdapt kendi kendine bağlanabilen bağcıklarıyla dikkat çeken bir akıllı ayakkabı çözümü. İlk örneği 1989 yılında vizyona giren “Geleceğe Dönüş 2″ filminde karşımıza çıkan ayakkabı, üç farklı renk seçeneği eşliğinde satışa sunulacak. Tek şarjla iki hafta kullanım süresi sunan ayakkabının global pazarda satışa çıkıp çıkmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

>> İlginizi çekebilir; Eski Galaxy Note 7’ler Şarj Olmayacak!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu