GenelGüncel Teknoloji HaberleriYapay Zeka

Adobe Lightroom’a müthiş özellikler geldi: Yapay zeka ile çok daha iyi!

Adobe, Photoshop’un ardından Lightroom uygulamasına da el attı. Tek tuşla fotoğraflardan nesneleri kaldırabilme özelliği geldi.

Yapay zeka teknolojisi gelişmeye devam ederken, fotoğraflar üzerinde de müthiş değişikliklere uğradı. Bu alanda oldukça iddialı çalışmaları bulunan Adobe, Photoshop’un ardından bir önemli özelliği de Ligthroom uygulamasına getirdi.

Fotoğraf düzenleme konusunda oldukça işlevsel olan Lightroom, artık yeni yapay zeka özelliği ile işleri bir adım daha kolaylaştırıyor. Bundan böyle kullanıcılar fotoğraftaki herhangi bir nesneyi AI sayesinde saniyeler içerisinde kaldırabilecek.

Lightroom yapay zeka ile nesne kaldırma desteğine kavuştu

Adobe, yeni güncellemeyi resmi internet sitesinden duyurdu. İki yeni yapay zeka özelliğini getirdiğini duyuran şirket, üretken kaldırma ve Lens Bulanıklaştırma ön ayarını kullanıma sundu. Firefly teknolojisinden faydalanan bu özellikler, bir fotoğrafta istenmeyen herhangi bir nesneyi tek bir tuşla kaldırmaya imkan sunuyor.

Yeni işlevin çalışma mantığı ise oldukça basit. Yapay zeka, arka planı otomatik olarak analiz ediyor ve nesne sanki hiç orada yokmuş gibi görünmesini sağlamak için o alanı otomatik olarak dolduruyor. Son güncelleme ile birlikte mobil, masaüstü, Lightroom Classic ve Lightroom’un web sürümlerinde kullanılabilir durumda.

Lens bulanıklığı işlevi ise, nesne üzerinde belirli bir etki yaratmak için fotoğraftaki arka planı bulanıklaştırıyor. Kullanıcılar, belirli bir alanı seçecek şekilde bir dizi ön ayara sahip. Bu ön ayarlarla ideal etkiyi ayarlamak için artık manuel olarak ayar yapma ihtiyacı da ortadan kalkmış oluyor. 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu