7HZ Salnotes Zero İnceleme – 20 Dolara Üstün Ses!

7HZ’in uygun fiyatlı kulaklığı 7HZ Salnotes Zero harikalar yaratıyor. Bu kulaklık 20 dolara üst düzey deneyim sunuyor.

Bu yıl, 7HZ markasından oldukça fazla kulaklık geldi. Bu kulaklıklar genellikle 100 dolar üzerindeydi. Ancak bu sefer 7HZ, Zero adı verilen odyofil özelliklerine sahip ve sadece 20 dolarlık kulaklık ile karşımıza çıktılar. Budget-Fi olarak geçen bu tarz kulaklıklar arasında 7HZ Salnotes Zero kendini ön plana çıkarmayı başarıyor. Peki, bu model uygun fiyata kaliteli ses duymak isteyenlerin beklentilerini karşılayabilecek mi?

7HZ Salnotes Zero inceleme

Bu zamana kadar çıkan 7HZ kulaklıklar, ilginç bir tasarıma sahipti. Ancak Zero, kıyaslandığında çok daha standart bir görünüme sahip. Hatta bu kulaklığı elinize aldığınızda direkt olarak plastik kasayı hissedebiliyorsunuz. Kasa konusunda maalesef ki bütçeden çok kısılmış. Ancak ses öyle değil. Salnotes Zero, metal kompozit diyaframlı 10 mm dinamik sürücü kullanıyor. Bu sürücüler N52 mıknatıs ile ayarlanıyor. Son zamanlarda, ses sahneleri ile daha da ileri giden yirmi dolarlık kulaklıklar ortaya çıktı. 7HZ ile belli bir beklenti oluşturan Zero bizi hayal kırıklığına uğratmadı.

Elbette standart net görüntülemenin dışında pek bir şey yapmıyor ve rahat sesi ile yormuyor. Ses öğelerinin tümü, sağlam konumlandırma ile amaçlanan karışımı tamamen temsil eden bir alanda geliyor. Hatta sahneyi biraz daha açmaya yardımcı oluyor. Kulaklığın doğrusal bir sunumu var. Bassla ilgili söyleyeceklerimiz oldukça karışık diyebiliriz.

Her şey düz!

Kulaklığın alt frekansları çok nötr. EQU tepkisi de kötü olan kulaklık alt frekanslarda fazla oynama yapmanızı izin vermiyor. Alt frekansları maksimum 2-3 dB artırdıktan sonra kulaklık işte ben buradayım diyor. Keşke fabrika çıkışında bu ayarlanıp gelseydi. Alt frekanslarda ilginç bir netlik var. Ancak frekansların enerjisi değişebiliyor. Yani her şarkıda aynı enerjiyi alamıyorsunuz.

Çok büyük bir tepki değil ama yine de tatmin edici bir etki için tonu iyi sallayan pürüzsüz dokusal bir görünümle alttan bir miktar tutuş sergileyebiliyor.

Orta seviyeler ise dolu ve doğal bir şekilde sunuluyor. Temel ve üst orta aralıktaki çoğu öğeye iyi miktarda kazanç veriliyor. Bu, enstrümanları ve vokalleri önemli ölçüde ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor ve tınılarına daha yüksek katılım için performansa daha fazla güç veriyor. Ses unsurları net ve güçlü bir tanımla ortaya çıkıyor ve seçkin bir kimliğe sahip bir performansla sonuçlanıyor.

Bazıları tizlerin gösterdiği ısırmaya düşkün olmasa da, Zero’nun tatmin edici bir üst düzey deneyim sunduğunu düşünüyoruz. Bir IEM’nin, aşırı parlak olmadan yükseklerde biraz ayrıntılı ayrıntı göstermesi takdire şayandır. Ancak bazılarının zaman zaman tınıyı kesen tepe noktalarının farkında olması gerekir. 20 dolarlık bir IEM için gevrek ve zarif görünen boyundan ve lezzetinden keyif aldık diyebiliriz.

Kulağa hoş gelen sesi ve 20 dolarlık fiyata sahip bir kulaklıkla gerçekten çok fazla eleştiri yapmayı düşünmüyoruz. Kendisi bu fiyata alabileceğiniz en iyiler arasında yer alıyor. Günlük kullanım için oldukça ergonomik ve doyurucu bir sese sahip olan bu IEM için ekstra DAC veya DAP almanıza da gerek yok. Kulaklık bir telefon ile kolayca sürülebiliyor.

Başa dön tuşu