Akıllı TelefonAppleGenelGüncel Teknoloji HaberleriiOSiPhoneMobil OyunlarMobirollerTeknoloji

6 Yaşındaki Çocuk AppStore’dan 126 Bin TL’ilk Taş, Tılsım, Süper Güç Aldı

Bugün ortaya çıkan bir habere göre 6 Yaşındaki Çocuk AppStore üzerinden tam 16 bin dolarlık ödeme yaptı. Peki ne mi satın aldı?

Akıllı telefonlar ve tablet ile en sık yaptığımız şeylerden birisi de oyun oynamak. Yaşanan pandemi sonrasında oyun oynama sürelerimiz de ciddi anlamda artmaya başladı. Okulların evden devam ettiği ve sokağa çıkma yasaklarının olduğu bu dönemde çocukları eğlendirmek için tablet ve telefonlarımızı onlarla paylaşmaya başladık. İşte bu da Amerika Connecticut, Wilton’da yaşayan Jessica Johnson’ın oldukça ilginç bir şey yaşamasına sebep oldu. Jessica’nın 6 yaşındaki oğlu App Store’dan tam 16 bin dolar değerinde oyu içi item satı aldı.

Bu durumu 2 ayı geçtikten sonra fark eden Johnson ailesi hemen Apple’a konu ile ilgili geri dönüş yaparak bu paranın iadesini talep etti. Bu süreçte 6 yaşındaki kardeşimiz, Sonic Forces oyunundan farklı farklı zamanlarda ar arkaya 2 dolar ile 100 dolara arasında satın almalar yaptı. Konuyla ilgili Apple, 60 günlük iade sürecinin geçtiği için geri ödeme yapamayacaklarını belirtti. Johnson ailesinin de bu noktada yerel mahkemeye başvuruda bulunarak bunun bir aldatmaca olduğunu savundu.

Görünen o ki; Johnson ailesi bu geri ödemeyi alamayacak ve tüm ailelerin de bu noktada oldukça dikkatli olması gerekiyor. Bu para Johnoson ailesine koyar mı derseniz; pek sanmıyoruz. Zira birkaç ay boyunca kredi kartı ekstresinde bu paranın giderini fark etmeyen bir aileye 16 bin dolar pekte bir şey yapmaz

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı
Başa dön tuşu