GenelGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerTeknolojiTürk TelekomTurkcellVideo İncelemelerVodafone

5G Ne Zaman Gelecek? Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone Sorduk

Son dönemin en sık sorulan sorularından birisi olan 5G Ne Zaman Gelecek? Sorusuna cevap buluyoruz. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone Ne Diyor?

Akıllı telefon pazarında artık birçok telefonun 5G desteği ile geldiğine şahit oluyoruz. Bildiğiniz üzere 5G yeni nesil bir bağlantı çeşidi. 5G’ye birçok ülkenin geçiş yaptığını görüyoruz. Ülkemizde de markalar bizlere genellikle 5G desteği olmayan telefonları sunuyorlar. Zira ülkede 5G yok. Bir telefona 5G modem koymanın maliyetini bize yansıtmak istemedikleri için de bu tercih yapılıyor. İşte bu noktada kullanıcıların 5G Ne Zaman Gelecek? Sorusunu sorduklarını görüyoruz.

Biz de TeknoBurada.Net olarak 3 GSM Operatörüne de bu soruyu resmi olarak sorduk ve onlarda gelen cevapları da sizlerle paylaşmaya karar verdik. Cevaplar gerçekten oldukça ilginç  ve beyin yakıcı denilebilecek cevaplardı. Bu konuyla ilgili detaylı videoyu aşağıdaki videoda sizlerle paylaşıyoruz. Bu noktada şunun da altını belirtmek lazım. Bugünkü 4,5G şebeklerinde 5G destekli bir telefonununuz olmasının size hiçbir avantajı yok. Yani 5G destekli bir telefon alırsam daha hızlı internete bağlanabilirim gibi bir düşünceniz varsa; böyle bir düşünceyi kafanızdan çıkartın.

Açıkçası yaptığımız bu röportajdan sonra bizim 5G ile ilgili pekte bir umudumuz kalmadı. Ülkemizdeki kablolu internet hızları malum. 5G Bugün gelse bile oldukça sınırlı bir alana gelecek gibi görünüyor. Yani Çanakkale’nin Biga ilçesi gibi “kırsalda” yaşıyorsanız 5G’nin gelmesi 6G’nin başlamasını bulabilir. Gelin videoyu birlikte izleyelim…

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu