GenelGüncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

2G Şebekeleri kapatılıyor

Yaşımız gereği cep telefonu üzerinden data yollamanın ve almanın farklı yolları ile tanışmış bulunuyoruz. wep, GPRS, edge, 2G, 3G, 4,5G ile devam eden süreçte siz bu hızlardan hangilerini kullandınız bunu tam olarak bilemiyoruz ama Amerika’nın en büyük GSM Operatörlerinden birisi olan AT&T 2G Şebekeleri kapatacağını duyurdu.

2G Şebekeleri GSM Anten
2G Şebekeleri GSM Anten

2G Şebekeleri Neden Kaldırılıyor?

Bunun özellikle trafik tarafında bir rahatlama ve diğer bağlantılara daha geniş kullanım alanı sağlayacağı belirtilirken ülkemizde halen 2G şebeklerinin kullanıldığının da altını çizelim. 5G’nin 20169 yılında sınırlı olarak kullanılmaya açılması için böyle bir karar aldığı vurgulanan şirketin önümüzdeki günlerde başka radikal kararlar alıp almayacağını da göreceğiz. AT&T sorun yaşayan 2G telefon sahipleri için de farklı bir kampanya yaparak telefonlarını değiştirebilecekleri bir alternatif sunmaya hazırlanıyor.

Ülkemizde 2G şebekesinin kaldırılması henüz mümkün görünmüyor. Zira kayıtlı olan telefon sayısına bakıldığında 2G şebekesi üzerinden veri transferi yapan milyonlarca kullanıcı var… Telefonunuzda H, H+ gibi çekim gücü mü görüyorsunuz? Kulübe hoş geldiniz…

Galaxy S7 Android 7.0 güncellemesi yeniden yayınlandı

Android-Nougat-Samsung-Galaxy-S7-1024x538

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu