240W Şarjlı Realme GT Neo 5 Cephesinden Heyecanlandıran Gelişme

Dünyanın şarj rekorunu kırmaya gelen Realme GT Neo 5 modelinin şubat ayı içerisinde tanıtılacağı resmi olarak doğrulandı.

Realme GT Neo 5 akıllı telefonunun duyuru tarihine dair ilk paylaşım yapıldı. Realme, Çin’de Weibo hesabı aracılığıyla telefonun şubat ayı içerisinde tanıtılacağını resmi olarak doğruladı. Henüz resmi tarih verilmemiş olsa da, daha önceki sızıntılara göre telefon 8 Şubat tarihinde tanıtılacak. Realme ayrıca yaklaşan GT Neo 5’in dünyanın 240W hızlı şarjı destekleyen ilk akıllı telefonu olacağını onayladı. Marka ayrıca 240 watt hızlı şarj teknolojisinin detaylarını geçtiğimiz günlerde açıkladı.

Yayınlanan görsel, GT Neo 5’in önümüzdeki ay piyasaya çıkması ve hızlı şarj teknolojisi dışında herhangi bir önemli ayrıntı göstermiyor. Ancak cihaz, geçmişte sızıntılarda ve çeşitli sertifika sitelerinde tespit edilmişti. 

Realme GT Neo 5 Başlıca Özellikleri

Telefon beklendiği gibi hızlı şarj özelliğiyle öne çıkacak. 240 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak GT Neo 5’in 4600 mAh büyüklüğünde bir pil taşıması bekleniyor. Pilin tam şarj olması 8 dakika kadar sürecek. Bu süre GT Neo 5’i dünyanın en hızlı şarj olan telefonu yapacak.

Realme GT Neo 5’e Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi güç verecek. Optik görüntü sabitleme (OIS) desteğine sahip 50 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX890 telefonun ana kamerasından sorumlu olacak. Telefonda ayrıca 8 megapiksel ve 2 megapiksel çözünürlüğünde iki kamera daha olacak.

Realme GT Neo 5’te 1.5K çözünürlük, 144Hz yenileme hızı ve entegre parmak izi tarayıcısına sahip 6.7 inçlik bir OLED ekran yer alacak. Cihazın 16 GB’a kadar LPDDR5 RAM ve 512 GB’a kadar UFS 3.1 depolama sunması bekleniyor. Telefonun ayrıca 150 watt hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh pil taşıyan bir versiyonu daha olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu