OPPO Find N2 Katlanabilir Pazarı Domine Etti

OPPO’nun katlanabilir telefonu OPPO Find N2 Çin pazarını domine etmeye devam ediyor. Bu telefon resmen peynir ekmek gibi satıyor.

Katlanabilir telefon furyasına geçtiğimiz yıllarda dahil olan OPPO, anavatanında rakiplerini sollamaya başladı. OPPO Find N2 modeli ile dikkatleri üzerine çeken firmadan bugün müjdeli haber geldi. Oppo’nun yeni ürünler müdürü Liu Zuohu, şirketin katlanabilir cihaz serisinin yüksek talep gördüğünü söyledi.

Liu Zuohu tanıtımdan bu yana, Oppo Find N2 serisinin Çin’de katlanabilir cep telefonlarında üst üste üç ay lider pazar payına sahip olduğunu belirtti. Liu Zuohu, Find N serisi akıllı telefonların katlanabilir cep telefonlarıyla ilgilenen daha fazla insan için giderek daha belirgin bir seçim haline geldiğini sözlerine ekledi.

OPPO’nun peynir ekmek gibi satan telefonu 7,1 inç büyüklüğünde ana ve 5,54 inç büyüklüğünde harici ekrana sahip. Katlanabilir ekran Samsung’un telefonlarına göre daha iyi bir menteşe deneyimi de vadederek katlama izini sıfıra indiriyor. Telefonda ayrıca Qualcomm Snapdragon 8+ yonga seti, 12 GB RAM ve 67W hızlı şarj destekli 4520 mAh kapasiteli batarya bulunuyor.

OPPO’nun tasarım harikası telefonu iPhone 14 Pro Max’ten daha hafif olması ile de dikkat çekiyor. Telefon yalnızca 233g ağırlığındadır. Bir önceki modele göre menteşe hacmi %37 ve ağırlık %36 oranında azaltılmıştır.

OPPO Find N2

Oppo Find N2 şu anda bu form faktöründe Rheinland 2022 sertifikasını geçen tek katlanabilir telefon konumunda. Temel fiziksel performans testi, 10.000 açma ve kapama döngüsü ve kapsamlı bir katlanır ekran güvenilirlik değerlendirmesi de dahil olmak üzere 48 zorlu testi kapsıyor. Katlanabilir telefon, 400.000 açma ve kapama döngüsünden sonra bile çalışır durumda kalıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu