22 Yıl Sonra Bir Koca Yıl Mac’siz Bitti!

Apple tam 22 yıl sonra ilk defa bir yıl içerisinde yeni Mac modelini tanıtmadı. Cupertinolu firma 2023’te bombaları patlatacak.

2022’nin sonuna bir gün kaldı. 22 yıldır ilk kez Apple’ın yılın dördüncü çeyreğinde yeni Mac modellerini tanıtmadan yılı tamamladı. Daha önce, bu yılın sonunda Apple’ın yeni MacBook Pro ve muhtemelen yeni bir Mac Pro göstermesi bekleniyordu. Ama birincisi bir noktada duyuruların 2023’e ertelendiğine dair kanıtlar vardı.

Tarih açısından Apple, iBook G3’ün duyurulduğu 2001’den bu yana her dördüncü çeyrekte her zaman en az bir yeni Mac modeli piyasaya sürdü. Ayrıca son yeni Mac ve MacBook Air M2 15 Temmuz’da tanıtıldı. Bu yıl iMac modellerini yenilemeyen firma, asıl bombalarını 2023 yılında patlatacak gibi görünüyor. Aslında bunun nedeni çok basit.

Apple M2 yonga seti ilginç bir şekilde yük altında performansı ısınmamak adına düşürüyordu. Bu yıl işlemci tarafında adeta sınav veren Apple, bu sorunlardan dolayı yeni Mac modellerini tanıtmaktan vazgeçmiş olabilir. Appla A16 yonga seti ilk defa Snapdragon’un gerisinde kaldı. Apple M2 hala çok güçlü olmasına rağmen bir Apple M1 Max veya M1 Pro değil.

20 inç MacBook

Apple seneye 3nm üretim sürecine TSMC ile geçecek ve karşımıza Apple M3 yongaları ile çıkacak. Performansın yanı sıra pil tüketimi konusunda da çığır açacak olan 3nm üretim süreci ile Apple yine açık ara lider isim olmayı başaracak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu