Apple AR Olayında Vites Yükseltiyor!

iPhone üreticisi Apple AR işine girmek için çalışmalarına start vermiş durumda. Önümüzdeki yıl çok pahalı bir Apple ürünü daha görebiliriz.

Apple’ın 2023’te kendi karma gerçeklik kulaklığını tanıtacağı söyleniyor ve en son raporlar Cupertino’nun son düzlükte olduğunu ortaya koyuyor. Bloomberg’den Mark Gurman, şirketin önündeki en büyük sorunun içerik ve yazılım olduğunu ve artık kulaklık üzerinde çalışan Teknoloji Geliştirme Grubu’nda insanların çalışması için iş ilanları olduğunu ortaya koyuyor. Apple AR alanında 2023 yılında karşımıza bomba bir ürün ile çıkabilir.

Hem eski hem de mevcut kilit yöneticiler, Oak kod adlı karma gerçeklik projesine taşınıyor. Sürücüsüz otomobil ekibinde çalışan eski Apple kıdemli yöneticisi Dave Scott şimdi kulaklık ekibine katılmak için satın alındı. Apple ile 20 yıldır kıdemli mühendislik direktörü olarak çalışan Yaniv Gur, aynı zamanda bir dizi üretkenlik uygulaması geliştirmeye başlamış bile.

iPhone üreticisi, 3D karma gerçeklik dünyasında bağlantılı deneyimleri etkinleştirmek için araçlar ve çerçeveler ve artırılmış ve sanal gerçeklik ortamları için dijital içerik oluşturabilen oluşturmak için çalışabilecek insanlar arıyor.

Apple Artırılmış Gerçeklik

Yeni karma gerçeklik kulaklığının, Facebook’un metaverse’iyle yaptıklarıyla rekabet etmesi muhtemel görünüyor. Bu ürünün gelecek yılki lansmanı son derece yüksek fiyatlı olacak ve başlangıçta profesyonel kullanıcıları ve geliştiricileri hedef alacak. Çıktığında niş bir kitleye hitap edecek olan bu kaskın fiyatının 2.000 doların üzerinde olacağı da söyleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu