Instagram Ekim 5, 2022 12:04

Instagram Yeni Özelliklerini Kullanıma Sundu

Instagram Yeni Özelliklerini Kullanıma Sundu

Sosyal medya devi Instagram yeni özelliklerini kullanıma sunmaya. Yeni özellik keşfet sayfasında büyük değişiklik yapıyor.

Meta’nın bünyesinde yer alan sosyal medya devi Instagram daha fazla müşteriyi hedeflemek için yeni reklam yüzeylerini ve araçlarını duyurdu. Pazarlamacıların yaratmalarına, anlatılarını anlatmalarına ve işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için geçen ay yeni yüzeylerde ve yaratıcı araçlarda reklamlar sunuyor. Bildiğiniz gibi artık insanlar markaları izliyor, oluşturuyor ve paylaşıyor. Reels’taki reklamlar, yeni müşterilere ulaşmanızı sağlıyor. Instagram, Reels’teki Carousel Ads’e ücretsiz, yüksek kaliteli Meta Sound Collection parçaları sunuyor. İşletmeler, repertuarından manuel olarak bir şarkı seçebilir veya uygulamanın onu reklamın içeriğine göre seçmesine izin verebilir.

Instagram’ın Keşfet ve Profili artık daha fazla marka ve ürün keşfi sağlıyor. Kullanıcıların Keşfet’i ilk tıkladıklarında gördükleri ızgara olan Ev Keşfet, artık keşif sürecinin başlarında tüketicileri hedeflemek için reklamlar içerecek. Ayrıca, bireylerin başka bir hesabın profilini ziyaret edip bir gönderiye dokunduktan sonra okuyabileceği, gençlere yönelik olmayan, herkese açık profil beslemelerindeki reklamları da test ediyor.

Reklamverenler, kullanıcılara ana Instagram özet akışlarında olduğu gibi aynı özelleştirilmiş reklam deneyimini sunarken mevcut akış varlıklarını kullanarak erişimlerini artırabilir. İşletmeler, çoklu reklamveren reklamcılığını kullanarak feed’lerde alakalı işletme içeriğiyle yakın zamanda etkileşime giren müşterilere ulaşabilir. Bir kullanıcı bir reklamla etkileşim kurduğunda, makine öğrenimi ilgili işletmelerden daha fazla reklam sağlar. Şirket, reklam kampanyalarına birden fazla reklamveren eklemenin harcanan dolar başına artan dönüşümleri artırdığını söyledi.

Instagram, hem özet akışında hem de hikayelerde mevcut olan sürükleyici bir artırılmış gerçeklik reklam deneyimi sağlayan AR reklamlarının açık bir testini başlattı. Markalar, Spark AR tarafından sağlanan AR deneyimini kullanarak müşterileri efektle etkileşime girmeye teşvik edebilecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.