Akıllı Telefon Eylül 22, 2022 18:51

Galaxy S23+ Tasarımsal Açıdan Yenilik Sunacak Mı?

Galaxy S23+ Tasarımsal Açıdan Yenilik Sunacak Mı?

Samsung, Galaxy S23+ ile Android tutkunlarına büyük bir yenilik sunmayacak gibi görünüyor. Telefon selefinin aynısı olabilir.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bir aksilik yaşanmazsa Ocak ayında karşımıza Galaxy S23 ailesi ile çıkacak. Note serisini sonlandıran Samsung’un bu yıl tasarımsal açıdan bir yenilik yapması bekleniyordu. Ancak bu beklentiler suya düşecek gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre; Galaxy S23+ mevcut cihazlarla neredeyse aynı boyutlara ve çok benzer bir tasarıma sahip olacak.

Kaynaklar en azından Galaxy S23+ modelinin selefinden yüzde 5 daha yüksek kapasiteye sahip bir pil alacağını belirtiyor. Yani yaklaşık 4700 mAh kapasiteli bir batarya bizleri karşılayacak. Bu önemsiz bir artış gibi görünüyor. Ancak hiç yoktan iyidir. Şimdilik S23 ve S23 Ultra modelleri için henüz böyle bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen Samsung bu modellerinde de yine yüzde 5’lik bir artış yapacak.

samsung Galaxy S23

Snapdragon 8 Gen 2 ve bazı bölgelerde ise Samsung imzalı Exynos 2300 yonga seti ile gelecek olan yeni seride 8 GB RAM yer alacak. Kamera tarafında Ultra modelde 200 Megapiksel çözünürlüğünde kamera kullanması beklenen Güney Koreli firmanın fiyat konusunda artış yapacağı söyleniyor. Bu fiyat artışı Amerika’da olmayacakken, Avrupa ülkelerinde Euro’nun değer kaybetmesinden dolayı yaşanabilir.

Şimdilik yeni seri hakkında tasarımsal açıdan bir yenilik olmayacağı söyleniyor. Eğer Samsung son dakika sürprizi yaparsa farklı bir tasarım görebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.