Akıllı Telefon Eylül 18, 2022 9:00

Google Pixel 7 Serisi İşlemci Tarafında Çok Üzecek

Google Pixel 7 Serisi İşlemci Tarafında Çok Üzecek

Teknoloji devinin yaklaşan Google Pixel 7 telefonları için işlemci tarafında üzücü bir haber geldi. İşte gelişmenin detayları.

Google, geçtiğimiz yılda Pixel 6 serisi akıllı telefonunu tanıtmıştı. Tartışmalı telefon serisi, yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. Pixel 6 serisi birçok kronik sorunları barındırıyordu ve genel hatlarıyla rakiplerine göre eksik bir telefondu. Şimdi ise Google Pixel 7 serisi, daha tanıtılmadan önce eleştirilere maruz kaldı. Kaynaktan gelen bilgiler yaklaşan Pixel 7 telefon serisinin yonga seti tarafında rakiplerine göre çok geride kalacağını ortaya çıkardı.

Google Pixel 7 Serisi İşlemcisi Yüzünden Sınıfta Kalabilir

Bu üzücü gelişmenin kaynağında ise Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun taşıyacağı yonga seti kaynaklı. Bu iki telefon da Google’ın kendi Tensor G2 yonga seti tarafından desteklenecek. Kaynaklar, Tensor G2’nin, Google Pixel 6’ya güç veren çekirdekle aynı kuruluma sahip olacağını gösteriyor.

Tensor G2’de, iki adet Cortex-T1 çekirdeği, iki adet Cortex-A76 çekirdeği ve 4 adet Cortex-A55 çekirdeği yer alacak. Geekbench performanslarına göre Tensor G2, bu kurulumu ile Pixel 6’ya güç veren Tensor’a göre yalnızca %10 daha hızlı.

Geçen seneki Tensor, rakiplerine göre olan yavaşlığıyla büyük eleştirilere tutulmuştu. Bu olayın Tensor G2’de tekrardan yaşanacağını ve Tensor G2’nin performans konusunda rakiplerinden çok geride kalabileceğini sizlere aktarabiliriz.

Google’ın Pixel 7 serisini 6 Ekim tarihinde tanıtması bekleniyor. Pixel 7’ye ek olarak Pixel Watch akıllı saat de şirket tarafından tanıtılacak. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.