Akıllı Telefon Ağustos 23, 2022 9:24

Samsung Milyonlarca Eski Telefon İçin Acil Güncelleme Yayınladı

Samsung Milyonlarca Eski Telefon İçin Acil Güncelleme Yayınladı

Samsung daha önce sattığı milyonlarca telefon için acil bir düzeltme güncellemesi yayınlandı. Listede pek çok model yer alıyor.

Samsung milyonlarca eski Galaxy telefon için yeni bir güncelleme başlattı. Bu ayın başında Galaxy S7, Galaxy S8 serisi, Galaxy Note 8 ve Galaxy J7 için GPS düzeltmesi içeren bir güncelleme yayınlandı. Görünüşe bakılırsa bu daha başlangıç, zira Samsung şimdi listeye çok daha fazla model dahil ediyor.

Samsung Milyonlarca Telefon İçin Güncelleme Başlattı

SamMobile sitesinde yer alan habere göre Samsung, Galaxy S5 Neo, Galaxy S6 serisi, Galaxy Alpha ve Galaxy A17 2018 modelleri için güncelleme dağıtımına başladı. Bu güncellemelerin tümü GPS bağlantısının kararlı hale getirilmesini ele alıyor.

Samsung, eski Galaxy telefonları için yayınladığı mevcut güncelleme dalgasının arkasındaki kesin nedeni açıklamadı. Ancak şirket, düzeltilmesi gereken bir güvenlik açığı keşfetmiş olabilir. Durum ne olursa olsun, Samsung neredeyse yüz milyonlarca eski Galaxy akıllı telefon için güncellemeyi kullanıma sunarak bu telefonları kaderine terk etmedi.

Yukarıda saydığımız telefonlardan birini hala kullanıyorsanız Ayarlar menüsünden bu acil güncellemeyi kontrol edebilirsiniz. Söz konusu güncellemenin en son güvenlik düzeltme ekini taşımadığını unutmayın. Telefonunuzda herhangi bir sürüm ya da güvenlik düzeyi değişikliği getirmiyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi güncelleme GPS kararlılık iyileştirmeleri içeriyor. Galaxy S6 serisi özelinde güncellemenin ek olarak cihaz kararlılık iyileştirmesi ve düzeltmeleri getirdiği ifade ediliyor.

Galaxy S23 Parmağınızı Şak Diye Okuyacak!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.