WhatsApp Temmuz 13, 2022 13:53

WhatsApp Tepki Özelliği Olması Gerektiği Gibi Oldu!

WhatsApp Tepki Özelliği Olması Gerektiği Gibi Oldu!

WhatsApp tepki özelliğini olması gerektiği gibi genişlettiğini açıkladı. Artık mesajlara dilediğiniz emoji ile tepki verebileceksiniz.

Meta’nın bünyesinde yer alan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’tan yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Uygulama son aylarda mesaj tepkileri, 2 GB’a kadar dosya paylaşma yeteneği ve yeni topluluklar da dahil olmak üzere 512 üyeye kadar olan gruplar için destek gibi özellikler ekledi. Ancak WhatsApp tepki özelliği çok sınırlı bir seçenek sunuyordu.

Şimdi ise WhatsApp, mesajlara herhangi bir emoji ile yanıt vermenizi sağlayarak bunu daha da geliştiriyor. Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, artık herhangi bir emojiyi bir Facebook gönderisinde mesaj tepkisi olarak kullanabileceğinizi doğruladı. Tepki vermek için bir mesaja uzun süre bastığınızda bir (+) sembolü göreceksiniz. Bu ekranda herhangi bir emoji seçmenize izin veriyor. Şimdilik bu özellik kademe kademe sunuluyor.

Whatsapp tepki

Ek olarak, durum güncellemeleri için sesli notlar görünüşe göre WhatsApp tarafından beta sürümünde uygulanıyor. Android 2.22.16.3 için WhatsApp beta güncellemesi ile firma, sesli not desteği getirerek durum güncelleme özelliği eklemeyi planlıyor. Durum güncellememize anında sesli mesaj eklememizi sağlayan yeni bir simge, aşağıda gösterilen ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, durum sayfasının alt kısmında yer alıyor.

Sesli mesaj, durumunuza yüklenen diğer videolar ve fotoğraflar gibi uçtan uca şifrelenecek ve yalnızca durumunuz için gizlilik ayarlarınızda seçtiğiniz kişilerle paylaşılacaktır. Ne yazık ki, “Sesli not” durum özelliği hala geliştirme aşamasında. Bu nedenle ne zaman kullanıma sunulacağı ve nasıl uygulanacağı şu anda belirsiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.