Akıllı Telefon Haziran 5, 2022 14:51

POCO C40 İçin Tarih Verildil! 6.000 mAh Pil mi?

POCO C40 İçin Tarih Verildil! 6.000 mAh Pil mi?

Uygun fiyatlı POCO C40 için beklenen tarih açıklandı. Türkiye’de de satışa sunulmasını beklediğimiz telefon 6.000 mAh pil taşıyacak.

Xiaomi’nin alt markalarından bir olan POCO şu ana kadar orta ve üst segmentte konumlandırılan bazı modeller duyurdu. Şirketin bu yıl ki ilk giriş seviyesi telefonu ise görünüşe bakılırsa POCO C40 olacak. POCO bütçe dostu yeni C serisi telefon için tarih verdi.

POCO, global Twitter hesabından telefonun tanıtım tarihini 16 Haziran olarak açıklandı. Telefonun tüm özellikleri ve fiyatı şirketin düzenleyeceği çevrimiçi bir etkinlikte duyurulacak. Öte yandan POCO’nun telefon için paylaştığı afiş, C40’ın özel bir tasarıma sahip olacağını onaylıyor. C40’ın renk seçenekleri arasında POCO’nun kendine has sarı rengini de göreceğiz.

POCO C40 Başlıca Özellikleri

POCO’nun paylaştığı bir başka paylaşımda ise telefonun 6.000 mAh pilden besleneceğini görüyoruz. 6.71 inç büyüklüğünde ekran ve 6.000 mAh pil, C40’ı bugüne kadarki en büyük ekran ve pile sahip POCO telefon yapacak. Ekran ayrıca damla çentik şeklinde bir yapıya sahip olacak. HD+ çözünürlüğünde olması beklenen bu ekran dileriz 90Hz tarama hızını destekler.

POCO C60’ın arkasına göz attığımızda sol üst köşede kamera biriminin yanında parmak izi tarayıcısı için ayrılmış bir de boşluk olacak. telefonun arkasında çift kamera olacak. Ana kameranın 50 megapiksel olması beklenirken, diğer kameranın ise 2 megapisellik makro bir senör olması kuvvetle ihtimal. Kutudan MIUI 13 sürümüyle çıkacak telefonun işlemci birimi ise şirketin bu hafta içerisinde yapacağı yeni bilgilendmelerle netlik kazanacaktır.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.