Sony Mayıs 14, 2022 9:55

Sony WH-1000XM5 AirPods Max’i Tokatlamaya Geldi

Sony WH-1000XM5 AirPods Max’i Tokatlamaya Geldi

Sony, söylentilerin ardından bugün dördüncü nesil Sony WH-1000XM5 kablosuz kulaklığını tanıttı. Tasarımsal açıdan daha zarif ve şık bir görünüme sahip olan WH-1000XM5 sunduğu özellikler ile Apple’ın AirPods Max modeline taş çıkarıyor. Kutuda yeni bir yumuşak taşıma çantası bulunuyor. Sony, katlanabilir kasanın bir çantada kolay saklama için %40’a kadar daha ince yapılabileceğini söylüyor. Aynı 30 saatlik pil ömrünü koruyor.

Avrupa ve Amerika pazarında 400 dolardan satışa sunulacak olan bu kulaklıkta kayıpsız ses aktarımı için LDAC codec yer alıyor. AirPods Max bildiğiniz gibi ne Hi-Res ne de kayıpsız ses teknolojisine sahip. 30 saat pil ömrü sunan bu kulaklık aktif gürültü engelleme özelliğine de sahip. Türkiye pazarına da gelmesini beklediğimiz bu amiral gemisi kulaklık, piyasada duyabileceğiniz en iyi sese sahip olacak.

Sony WH-1000XM5

Sony WH-1000XM5

Sony WH-1000XM5 öne çıkan özellikleri

 • Her kulaklıkta dört mikrofon, bunları kontrol eden iki işlemci
 • Otomatik NC İyileştirici, aşınma koşullarınıza ve atmosferik basınç gibi ortamınıza göre gürültü engellemeyi otomatik olarak optimize eder.
 • Ortam sesi, yüksek frekanslı gürültüde çarpıcı bir azalma için daha da doğru bir şekilde yakalanır.
 • Yeni Entegre İşlemci V1, HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1’in tüm potansiyelini ortaya çıkarıyor. Bu benzersiz teknoloji kombinasyonu, eşi benzeri görülmemiş gürültü önleme kalitesi sağlamak için sekiz mikrofonu kontrol ediyor, diye ekliyor Sony.
 • Yumuşak kenarlı özel olarak tasarlanmış 30 mm sürücü birimi, özellikle düşük frekans aralıklarında gürültü engellemeyi geliştirir.
 • Karbon fiber kompozit malzeme, hafif ve yüksek sertlikteki kubbeyi gerçekleştirir ve özellikle yüksek frekans aralıklarında ses netliğini artırır.
 • Altın içeren birinci sınıf kurşunsuz lehim, mükemmel iletkenlik, eşit güç dağıtımı için İnce Ses Direnci ve net, tutarlı ses sağlamak için iyileştirilmiş sinyal-gürültü oranı için optimize edilmiş devre sunar.
 •  LDAC, olağanüstü Yüksek Çözünürlüklü Ses kalitesi için geleneksel Bluetooth sesten yaklaşık üç kat daha fazla veri iletir
 • DSEE Extreme, Edge-AI (Yapay Zeka) kullanarak sıkıştırılmış dijital müzik dosyalarını gerçek zamanlı olarak yükseltir.
 • Hassas Ses Alma Teknolojisi, sesinizi tam olarak izole etmek için dört hüzmeleme mikrofonu ve AI tabanlı bir gürültü azaltma algoritması kullanır. Yeni geliştirilen rüzgar gürültüsü azaltma yapısı, aramalar sırasında rüzgar sesini en aza indirir. Nerede olursanız olun, her zaman net bir şekilde duyacak ve duyulacaksınız.
 • Uyarlanabilir Ses Kontrolü, nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı algılayan ve ardından ideal dinleme deneyimi için ortam sesi ayarlarını yapan akıllı bir işlevdir. Etkinleştirildiğinde, davranışınızı öğrenir ve iş yeriniz veya favori bir kafe gibi sık ziyaret ettiğiniz yerleri tanır ve duruma uygun terziler sesi çıkarır.
 • Sohbete başlar başlamaz Speak-to-Chat, müziğinizi otomatik olarak durdurur ve ortam sesini sağlar. Sesinizi tanımak ve tepki vermek için kulaklığınızda yerleşik mikrofonları ve gelişmiş ses sinyali işlemeyi kullanır. Sohbetiniz bittiğinde müziğiniz otomatik olarak tekrar çalmaya başlar
 • Çok noktalı bağlantı, iki Bluetooth cihazını aynı anda eşleştirmenizi sağlar
 • Bu hafif kulaklıklar, yeni geliştirilmiş yumuşak deriyle kaplanmıştır. Bu malzeme, dış sesleri dışarıda tutarken kulaklara daha az baskı uygulayarak başın etrafına sıkıca oturur.
 • 30 saat pil ömrü. Hızlı şarj, USB-PD uyumlu AC adaptörü ile sadece 3 dakikada 3 saatlik şarj sunar.
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.