iPhone Mayıs 12, 2022 20:49

iPhone 15 USB-C Girişi ile Gelebilir

iPhone 15 USB-C Girişi ile Gelebilir

Apple geç de olsa bekleneni verecek. iPhone 15 USB-C bağlantısı ile karşımıza çıkabilir. Avrupa Birliği sağolsun bu zorunlu olacak.

Apple bildiğiniz gibi iPhone 5 ile hayatımıza kazandırdığı Lightning bağlantısın hala kullanıyor. Ancak bu durum önümüzdeki yıl nihayet değişecek gibi görünüyor. Söylentilere göre iPhone 15 USB-C bağlantısı ile karşımıza çıkabilir.

iPhone 15 USB-C bağlantısını seve seve kullanacak

Tüm şirketlerin tek bir konektör takmasını gerektiren Avrupa Parlamentosu sayesinde gerçekleşecek olan bu olay Apple’ın da işine gelecek gibi görünüyor. Tanınmış analist Ming-Chi Kuo da bu iddiaları doğruladı. Kuo; tedarik zincirine atıfta bulunarak, önümüzdeki yıl USB Type-C konektörlü bir iPhone’un gerçeğe dönüşeceğini söyledi. Başka bir sızıntı böyle bir göçün avantajları arasında; analist, donanım düzeyinde veri aktarım hızında ve akıllı telefonun şarj gücünde bir artış olduğunu söylüyor.

"<yoastmark

Yeni iPhone serisinin resmi olarak piyasaya sürülmesine yaklaşık beş ay kalmasına rağmen, yaklaşan Apple güncellemeleri hakkında bilgi zaten ortaya çıkmıştı. Ancak bu sızıntılara göre yeni modellerde de yine Lightning bağlatıyı göreceğiz. Apple’ın USB-C’nin zorunlu olmasından sonra bir hamle yapacağı açıkça ortada.

USB-C’li bir iPhone almak istiyorsanız biraz daha beklemenizde fayda var. Ancak bu Apple. Ne yapacağı belli olmaz. USB-C koymamak için iPhone 15’te sadece MagSafe’e de yer verebilir. MagSafe teknolojisindeki hızlı şarj olayını Apple kıvırabilirse herhangi bir bağlantı girişi olmayan modeller görebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.