Oyun Haberleri Mayıs 11, 2022 18:21

Rogue Legacy 2 İnceleme – Babadan Oğula Nesil Bunlar!

Rogue Legacy 2 İnceleme – Babadan Oğula Nesil Bunlar!

Cellar Door Games’in yeni Rogue Legacy 2 inceleme konuğumuz oluyor. Souls Like türünü seviyorsanız bu oyuna bayılacaksınız.

Cellar Door Games’in Rogue Legacy, basit, tatmin edici aksiyonu ve akıllı roguelite tasarımıyla geliştirilmiş bağımlılık yapıcı oyun döngüsü sayesinde son on yılın en iyi bağımsız platform oyunlarından biriydi. Rogue Legacy 2 serinin ilk oyunundan çok daha büyük ve daha fazla çeşit sunuyor. Serinin ikinci oyunu ilk oyunun genel estetiğini korurken 16 bit tarzı hareketli görüntülerin ötesine geçen daha temiz ve pürüzsüz bir görünüme sahip.

Rogue Legacy 2 İnceleme

Rogue Legacy 2’nin konsepti, ilk oyununkiyle etkili bir şekilde aynı. Yıkılmış bir krallığı keşfetmek için gönderilen, son alana açılan bir kapının kilidini açmak için birkaç patronu öldüren cesur bir maceracısınız. Neredeyse anında ölüyorsun, ama bu kötü bir şey değil; aslında, bu önemli bir oyun mekaniği. Her öldüğünüzde, oyun rastgele daha güçlü yavrular üretiyor.

Rogue Legacy 2

Rogue Legacy 2

Her öldüğünüzde her şeyi sıfırlamak yerine, kalede daha da derinlere ilerlemek için kaynaklar inşa ediyorsunuz. Topladığınız altın, kalenizi genişletmek, karakterlerinize doğrudan istatistik artışı sağlamak, oynamak için daha fazla sınıf eklemek ve ek özellikler ve bonuslar sağlamak için kullanılıyor.

Her nesilde yola çıkmadan önce harcamadığınız altın ne olursa olsun, feribotçuya veriliyor. Ancak birkaç özellik yükseltmesi bu altının küçük bir miktarını daha sonra biriktirmenize veya verdiğiniz altını daha da geliştirmek için biriktirmenize izin veriliyor. Bu yapı oldukça dengeli olarak korunmuş diyebiliriz. İlk oyunda da bunun aynısı bir sistem kullanılmıştı.

Serinin ikinci oyununda daha fazla çeşitlilik sunulduğundan bahsetmiştik. Bu çeşitlilik hem yükseltme, hem düşman hem de karakterelere yansıtılıyor. Souls oyunlarının popüler olması ile büyücü segmentine de bir ilgi doğmuştu. RL2’de de büyü klasmanını açarak düşmanlarınızı uzaktan gafil avlayabiliyorsunuz. Ancak bu büyücülerin vurduğu damage’in düşük olduğunu belirtelim.

Grafik tarzını koruyarak daha pürüzsüz ve renk skalası daha geniş bir tasarıma geçen geliştirici ekip, müzik konusunda da sizi içine çekecek tatlı esintiler kullanıyor. Dinamiklerde de ilk oyuna göre farklılıklar sunan yeni oyun souls like türünü sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapım olmuş diyebiliriz. PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkışını gerçekleştiren RL2 uygun fiyatı ile de tatmin ediyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.