Akıllı Telefon Mayıs 10, 2022 20:45

Samsung ve Xiaomi Rekabetinde Lider Değişti

Samsung ve Xiaomi arasında yaşanan kıyasıya rekabette liderlik uzun bir aradan sonra yeniden değişti. Hindistan pazarı deyim yerindeyse yangın yeri.
Samsung ve Xiaomi Rekabetinde Lider Değişti

Xiaomi, 2017 yılında Hindistan akıllı telefon pazarında liderliğe yükseldi. 2020’nin üçüncü çeyreğinde kısa süreliğine liderliği Samsung’a devreden şirketin yeniden zirveye kurulması çok sürmedi. Xiaomi sadece bir çeyrek sonra liderliği yeniden Samsung’dan aldı. Samsung ve Xiaomi Hindistan pazarında kıyasıya bir rekabetin içerisine girerken, bugün Counterpoint Research tarafından bir rapor yayınlandı. Rapora göre Samsung ülkede yeniden zirvenin yeni sahibi oldu.

Samsung ve Xiaomi Arasındaki Rekabette Son Durum

Pazar araştırmasına göre Samsung, Mart 2022’de Hindistan’da yüzde 22 sevkiyat ve yüzde 27 pazar payına sahip oldu. Samsung, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9’luk artış kaydetti. Galaxy S22 ve katlanabilir amiral gemisi serisinin güçlü satışları, “M, F ve A serisine dahil olan bütçe dostu 5G telefonlar, Samsung’un yeniden bir numara olmasına en büyük katkıyı yaptı.

Galaxy S22 serisi Türkiye

Öte yandan Samsung üç yıl önce premium akıllı telefon pazarındaki en üst sıradaki yerini kaybetmişti. Counterpoint Research, Galaxy S22 serisinin elde ettiği başarılı satışlarla birlikte Apple’ı geçtiğini belirtiyor.

Konu hakkında Samsung Hindistan Kıdemli Başkan Yardımcısı Raju Pullan şu açıklamalarda bulundu:

Samsung için müşteriler önce gelir. Son akıllı telefonlarımız, amiral gemisi Galaxy S22 serisi ve Galaxy A serisi, güçlü tüketici talebine tanık oldu ve Mart ayı bizim için rekor bir ay oldu. Mart ayındaki olağanüstü büyüme, Samsung için Nisan ile Haziran 2022 arasındaki mevcut çeyrekte daha güçlü çift haneli büyümeye işaret ediyor. Sürekli olarak müşterilerimizin geri bildirimlerini dinlemeye çalışıyoruz ve hepimizin gelişmesini sağlayan mobil deneyimler sunmaya devam ediyoruz.

 

Samsung-Apple-Xiaomi Rekabetinde Son Durum!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.