WhatsApp Nisan 18, 2022 11:54

WhatsApp Son Görülme Özelliği Değişiyor

Güncellemeler ile uygulamalara yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Şimdi de WhatsApp son görülme özelliğinin değişeceği ortaya çıktı.
WhatsApp Son Görülme Özelliği Değişiyor

Meta’nın bünyesinde yer alan popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni özelliklere ek olarak bugün iPhone için WhatsApp uygulamasına çok sevilecek özelliklerin geleceği ortaya çıktı. WhatsApp son görülme özelliği yakın gelecekte şekil değiştirecek gibi görünüyor. Peki, yeni özellik nasıl olacak?

WABetaInfo’ya göre, iOS 22.9.0.70 sürümü için WhatsApp beta, gizlilik ayarları altında “Şunun dışındaki kişilerim” özelliğini içeriyor. Bununla birlikte, özellik kademeli olarak kullanıma sunulmaktadır, bu nedenle aynı WhatsApp sürümünde olsanız bile göremeyebilirsiniz.

Son görülme durumu, profil avatarınız ve Hakkında bölümü güncellendi. Profil resminizi, bölüm hakkında ve son görülme durumunuzu ikinci bölümde istediğiniz herkesten gizleyebilirsiniz. Özellik kullanılabilir olduğunda, kullanmak için Ayarlar > Hesap > Gizlilik’ten bunu aktifleştirebilirsiniz.

WhatsApp Son Görülme

Birinden son görülme durumunuzu gizlemeniz, çevrimiçi durumunuzu göremeyecekleri anlamına gelmediğini belirtelim. WhatsApp kullanıcılarından son görülme durumunuzu gizleseniz bile, sohbet ekranında adınızın altında ‘Çevrimiçi’ ibaresini göreceklerdir. Ayrıca WhatsApp’ta “gizli” listelerinizde bulunan kişilerin son görülme durumlarını göremezsiniz.

Bu haftanın başlarında şirket, mesaj tepkileri, 2 GB dosya paylaşım sınırı, bir grup aramasında 32 kişiye kadar ve gruptaki mesajları silmek için yönetici kontrolleri de dahil olmak üzere topluluklar gibi bir dizi gelecek özelliği duyurdu. WhatsApp’ın yakında sunacağı tüm yeniliklere buradan ulaşabilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.