Akıllı Telefon Ocak 12, 2022 9:23

Xiaomi 12 Ultra (Mix 5 Pro) Kamera Özellikleri Belli Oldu

Xiaomi 12 Ultra öncül modeli olan Xiaomi Mi 11 UItra gibi kamera tarafında epey bir iddialı olacak. İşte merak edilen kamera detayları...
Xiaomi 12 Ultra (Mix 5 Pro) Kamera Özellikleri Belli Oldu

Xiaomi 12 ailesinde gözler serinin en üst modeli olan Xiaomi 12 Ultra modeline çevrildi. Her ne kadar son dönemki sızıntılar bu telefonun olmayacağını, yerine Xiaomi Mix 5 Pro’nun olacağını iddia etse de, biz Ultra olarak isimlendirmeye devam edelim.

Xiaomi öncelikle şubat sonu itibariyle Xiaomi 12x, Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro modellerini küresel çapta satışa çıkaracak. Mart ayında gelindiğinde ise Ultra modeli piyasaya sürülecek.

Digital Chat Station adlı güvenilir kaynak sadece Xiaomi’nin değil mobil dünyasının en premium telefonlarından biri olacak Xiaomi 12 Ultra’nın kamera özelliklerini duyurdu. Buna göre Ultra modelin ana kamerasında 50 megapiksellik bir sensör yer alacak. Kaynağa göre bu sensör Xiaomi 12 Pro’daki sensörden daha büyük olacak.

Kaynağa göre telefonda ayrıca 48 megapiksel ultra geniş açılı ve 48 megapiksel periskop telefoto kameralar kullanılacak. Kamera çözünürlük seviyeleri Xiaomoi Mi 11 Ultra ile aynı görünüyor. Bakalım sensör seviyesinde bir değişim olacak mı olmayacak mı?

Son dönemde sızdırılan bir görselde Xiaomi Mix 5 Pro’nun arkada beş kameraya sahip olduğunu gördük. Ana ve ultra geniş açılı kameraya ek olarak telefonda telefoto, telefoto periskop ve derinlik kameraları yer alabilir. Öte yandan bu telefon sadece Çin’e özel olabilir. Şubat sonu ya da mart başında tanıtılacak yeni telefonların akıbetini bizler de merakla bekliyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.