Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Honor Magic V için Tarih Verildi! Sıkı Durun!

Honor'un katlanabilir telefonu Honor Magic V için tarih verildi. Üst seviyeye hitap edecek bu model bu yıla damgasını vurabilir.

Honor Magic V için Tarih Verildi! Sıkı Durun!

Honor, şirketin ilk katlanabilir telefonu olan HONOR Magic V modelinin 10 Ocak’ta Çin’de piyasaya sürüleceğini onayladı. Yayınlanan teaser görüntüsü, üçlü arka kameraları ve dokulu bir arka tasarımı gösteriyor. Peki, bu model diğer özellikleri ile bizlere neler sunacak? Huawei ve Samsung gibi katlanabilir telefon üstadalarının tahtını Honor sallayabilecek mi?

Son zamanlardaki söylentilere dayanarak, telefonun 6.5 büyüklüğünde 120Hz kavisli dış ekrana ve 8 inç büyüklüğünde 90Hz katlanabilir iç ekrana sahip olacağını söyleyebiliriz. Bu canavar Snapdragon 8 Gen 1 ile güçlendirilecek. Bu da onu en hızlı katlanabilir telefon yapacak. Çünkü bu zamana kadarki katlanabilir telefonlarda hep Snapdragon 888’i gördük.

Kutusundan Magic UI 6.0 ve Android 12 ile çıkacak olan telefonda 66W hızlı şarj destekli 5.100 mAh kapasiteli bataryanın yer alması bekleniyor. Arka bölümde bizi 50 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera karşılayacak.

HONOR CEO’su George Zhao, markanın yeni bir katlanır ekranlı ürün serisi tanımladığını ve gelecekte birden fazla katlanır ekranlı cep telefonunun piyasaya sürülmesinin beklendiğini açıkladı. CEO ayrıca yapısal tasarımı ile Magic V’nin piyasadaki en iyi katlanır ekranlı cep telefonu olacağını söyledi. Telefonun karmaşık bir menteşe teknolojisine sahip olduğunu ve büyük ve küçük ekranlar arasında ekran dönüşümü ve açıldıktan sonraki deneyim açısından tasarımın oldukça eksiksiz olduğunu sözlerine ekledi.

Honor Magic V

Telefonda yazılım düzeyinde optimizasyonlar da olacak. Katlanabilir telefon alanına hızlı bir giriş yapmak isteyen Honor‘ın yeni canavarının 1.500 doların üzerinde fiyata sahip olacağı söyleniyor. Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği bilinmeyen bu canavar bakalım 10 Ocak’ta bizi OPPO Find N gibi şaşırtabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.