Akıllı Telefon Aralık 21, 2021 8:51

Xiaomi 12 Serisinde Üç Model Kesinleşti, İşte Xiaomi’nin Canavarları

Xiaomi 12 serisinde heyecan giderek artıyor. Serinin tanıtım tarihi açıklandı ve Xiaomi 12 ailesi ilk etapta 3 modelden oluşacak.
Xiaomi 12 Serisinde Üç Model Kesinleşti, İşte Xiaomi’nin Canavarları

Xiaomi 12 serisinde heyecanla beklenen lansman tarihi resmi olarak açıklandı. Şirket, Xiaomi 12 serisini 28 Aralık’ta Çin’de saat duyuracak. Öte yandan seride Xiaomi 12, Xiaomi 12X ve Xiaomi 12 Pro modellerinin yer alacağı da kesinleşti.

Resmi poster yalnızca Xiaomi 12 serisinin lansman tarihini onaylıyor. Bunun dışında tanıtılacak telefonlar ya da isimlendirme hakkında herhangi bir bilgi verilmiyor. Ancak Xiaomi’nin kıdemli yöneticileri yukarıda saydığımız telefonları çoktan kullanmaya başladılar bile. Üç yönetici de bu telefonlarla sosyal medya platformları Weibo paylaşımlar gerçekleştirdi.

Ekran görüntülerinden de anlaşıldığı üzere Xiaomi’nin kurucusu, başkanı ve CEO’su Lei Jun Weibo’da gönderiler oluşturmak için Xiaomi 12’yi kullanıyor. Xiaomi Genel Müdürü Wang Teng Thomas, mikro blog sitesinde Xiaomi 12X’i kullanıyor ve daha güçlü Xiaomi 12 Pro ise Xiaomi Grup Başkanı Lu Weibing tarafından kullanılıyor.

Xiaomi 12 serisinin nasıl bir dizayna sahip olacağı aşağı yukarı belli. Mi 11 ile kıyaslandığında ön kamera artık merkezde yer alıyor. Arka bölümde tercih edilen kamera görünümü ise Xiaomi Civi modeliyle örtüşüyor.

Xiaomi 12’de 6.2 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran yer alacak. Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak telefonda 50 megapiksel üçlü kamera kullanılacak. 67 watt hızlı şarj desteği içerek telefon kutudan Android 12 / MIUI 13 sürümüyle çıkacak.  Xiaomi 12 Pro’da ise 120 watt hızlı şarj desteği, 2K ekran ve daha iyi bir kamera paketi tercih edilecek. Öte yandan Xiaomi 12x modeline Snapdragon 870 işlemcisi güç verecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.