Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Xiaomi 12 Tüm İhtişamıyla Karşınızda!

Xiaomi 12 cephesinden nihayet beklenen görüntüler sızdırıldı. Xiaomi'nin bir sonraki amiral gemisi telefonu işte böyle görünüyor.

Xiaomi 12 Tüm İhtişamıyla Karşınızda!

Aylardan beri süren iddiaların ardından Xiaomi 12 nihayet gün yüzüne çıktı. Xiaomi’yi 2022 yılı içerisinde temsil edecek ilk üst segment telefon Xiaomi 12’nin yüksek çözünürlükte render görüntüleri beklendiği gibi @OnLeaks’ten geldi. Güvenilir kaynak aynı zamanda telefona dair önemli bilgiler de aktarıyor.

Söze tasarımdan başlayacak olursak; Xiaomi 12, önde bakıldığında Xiaomi Mi 11’e benziyor, fakat Xiaomi 12’nin daha ince ve haliyle elde daha iyi bir tutuş hissiyatı sunacağını söyleyebiliriz. Ön kameranın ekran altında olacağı yönünde çoköa spekülasyon yapıldı, fakat görüntülerden de anlaşılacağı üzere ön kamera ekran üzerinde ancak bu defa merkeze konumlandırılmış durumda.

Xiaomi Mi 11 ile kıyaslandığında asıl farkı arka kamera tasarımında görüyoruz. Xiaomi 12’de serinin önceki modeline göre farklı, fakat Xiaomi 11T ve Xiaomi Civi ile neredeyse aynı bir kamera dizaynı görüyoruz. Üst bölümde diğer ikisine nazaran daha büyük bir sensör göze çarpıyor. Diğer küçük olan iki kamera alt bölümde yer alırken, hemen yanlarında LED flaşı görüyoruz.

28 Aralık tarihinde tanıtılacak telefonun Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacağı daha önce zaten onaylandı. 100 watt hızlı şarj desteli 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak Xiaomi 12’nin bir kez daha Harman Kardon tarafından geliştirilen bir stereo hoparlöre sahip olması bekleniyor.

Arka bölümde 50 megapiksel üçlü kameranın yer verileceği telefonun fiyatının küresel çapta 920 $’dan başlayacağı aktarılıyor. Bu fiyat şu an bile yaklaşık 14.500 TL yapmakta ki; bu döviz kuru devam ederse gelecek yıl bazı üst segment telefonları Türkiye’de göremeyebiliriz bile.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.