OnePlus Ekim 5, 2021 16:54

OnePlus 10 Pro Kamerası ile iPhone 13 Pro’yu Üzecek

OnePlus'ın yeni amiral gemisi modeli olacak olan OnePlus 10 Pro kamerası ile iPhone 13 Pro serisini üzecek gibi görünüyor.
OnePlus 10 Pro Kamerası ile iPhone 13 Pro’yu Üzecek

Türkiye pazarında da faaliyet göstermeye başlayan OnePlus, bu yıl isminden söz ettirmeyi başarmıştı. OnePlus 9 serisi ile başarı elde eden firma, önümüzdeki yıl karşımıza yeni canavarları ile çıkacak. Bugün ise OnePlus 10 Pro modelinin kamerasına ait bazı bilgiler ortaya çıktı. Görünüşe göre iPhone 13 Pro serisi bu kameraları çok kıskanacak.

OnePlus 10 Pro’nun kamerası 5x optik zoom ile gelecek

Bildiğiniz gibi diğer üreticiler amiral gemisi akıllı telefon kameralarında periskop kameralar kullanırken, OnePlus geleneksel telefoto lenslere bağlı kalıyor. Çin’den gelen yeni bilgilere göre önümüzdeki yıl OnePlus 10 Pro’da periskop kamera yer alabilir. OnePlus 10 Pro’nun 5x optik zoom sağlayacak bir periskop kamera alması bekleniyor. Şu anda, OnePlus 9 Pro’nun 3.3x optik yakınlaştırmaya sahip olduğunu belirtelim. Ayrıca OnePlus 10 serisinin büyük tasarım değişikliklerine sahip olmayabileceği de söyleniyor.

OnePlus 10 Pro, yılın ilk yarısında duyurulacak birkaç OnePlus akıllı telefondan biri olacak. Diğer iki modelin ise OnePlus 10 ve OnePlus 10R olarak isimlendirilmesi bekleniyor. Geçen ay OnePlus, telefonlar hakkında önemli bir gelişmeye imza atmıştı. Firma OxygenOS ve ColorOS tabanlı yeni bir işletim sistemini duyurdu. Önümüzdeki yıl yapılacak olan bu birleşme ile OnePlus’ın daha akıcı bir arayüz sunacağı ortada.

OnePlus 10 Pro

OnePlus 10 Pro

Kamera konusunda yine Hasselblad ortaklaşa lens geliştirecek olan OnePlus’ın, artık DxOMark’ta ciddi puanlar alması bekleniyor. İlk beşe gireceğini düşündüğümüz yeni seride 4K çözünürlüğünde ekranın kullanabileceği de söyleniyor. Snapdragon 898 yonga seti ile gelecek olan yeni seri bakalım Apple’ın iPhone 13’leri ile baş edebilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.