HarmonyOS Eylül 14, 2021 15:23

HarmonyOS 2.0 Rekordan Rekora Koşuyor!

Huawei'nin Android rakibi işletim sistemi HarmonyOS 2.0 rekordan rekora koşmaya devam ediyor. 100 milyon barajı bugün itibariyle aşıldı.
HarmonyOS 2.0 Rekordan Rekora Koşuyor!

Huawei, Android ve iOS’in yapamadığını yaptı ve yeni bir rekora imza attı. Kısa süre içerisinde 50 milyon indirme sayısını geride bırakan HarmonyOS 2.0 bugün bir rekor daha kırdı. Huawei ve Honor modelleri için Çin’de indirime sunulan yeni işletim sistemi ekosistem oluşturma konusunda firmanın elini kısa sürede güçlendirecek gibi görünüyor.

HarmonyOS 2.0 100 milyon indirme bandını geride bırakarak rekora imza attı

Bugün gelen bilgilere göre; 2 Haziran’da indirime sunulan bu işletim sistemi 100’den fazla cihaza geldi. Bir hafta gibi kısa bir sürede 10 milyon kullanıcıya ulaşan Android rakibi bu işletim sistemi şimdi de 100 milyon indirme bandına ulaştı. Belirtmek gerekirse başka hiçbir mobil işletim sistemi bu kadar kısa sürede 100 milyon kullanıcıya ulaşamadı.

Şifre: 400 nit parlaklık

Mobil cihazların yaygınlaşması ile Huawei’nin kullanıcı sayılarında rekor kırması zaten beklenen bir şeydi. Ancak bu kadar kısa bir sürede 100 milyon barajının aşılacağı tahmin edilemiyordu. Firmanın ilk yol haritasında 100 milyon barajı için 2021 sonu gösteriliyordu. Ancak bu rekorun Eylül ayında kırılması firmanın gelecek planlarını bir kez daha ele almasını sağlayacak gibi görünüyor.

HarmonyOS 2.0

2022 yılı içerisinde Türkiye pazarında da artık HarmonyOS 2.0’ı daha yaygın bir şekilde göreceğimize inanıyoruz. Şu sıralar 2.1 ve 3.0 güncellemeleri üzerinde çalışan Huawei, böylece yoluna kendi işletim sistemi ile devam edeceğini herkese kantılamış oldu. Android’in kullanım oranlarının son yıllarda düşmesinden dolayı Google verileri açıklamama kararı almıştı. Böyle bir ortamda HarmonyOS için her ay rekor kıran verilerin paylaşılması, Huawei’nin eski günlerine geri döneceğinin büyük bir sinyali.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.