Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 31, 2021 12:57

Kara Haber Tez Duyulur! iPhone 13 için Kötü Haber Geldi!

Önümüzdeki ay tanıtılacak olan iPhone 13 ailesinin uydu özelliği hakkında bugün üzücü haber geldi. Bu özellik acil durumlarda kullanılabilir.
Kara Haber Tez Duyulur! iPhone 13 için Kötü Haber Geldi!

Apple bildiğiniz gibi Eylül ayının ikinci haftasında karşımıza iPhone 13 ailesi ile çıkacak. Yeni özellikleri ile iPhone 12 sahiplerini kışkırtacak olan bu seri için dün ortaya ilginç bir iddia atılmıştı. Snapdragon X60 modem sayesinde yeni modellerin uydu ile iletişime geçeceği ve 4G/5G bağlantısının zayıf olduğu durumlarda bu özelliğin devreye gireceği söylenmişti.

iPhone 13 uydu özelliği acil durumlarda kullanılacak 

Hücresel verinin zayıf kaldığı durumlarda devreye girip, internet akışını devam ettirecek bu özellik için bugün kötü haber geldi. Açıklamalara göre bu özellik öyle beklediğimiz gibi devrimsel olmayacak. Ancak Apple yine bu özelliği ile bir çok kişinin hayatını kurtarabilir. Önümüzdeki yıl muhtemelen bol bol “iPhone 13 Hayat Kurtardı!” haberleri ile karşınıza çıkarız.

Bloomberg muhabiri Mark Gurman, Apple’ın bu uydu iletişim özelliğini öncelikle, bir kullanıcının kapsama alanı olmayan alanlarda metin göndermesi veya ilk müdahale ekipleriyle iletişim kurması gerekebileceği acil servisler için kullanmayı planladığını açıkladı. Yeni seriler bu donanıma sahip olacak olsa da, Mark Gurman, özelliğin büyük olasılıkla gelecek yıl kullanıma sunulacağına inanıyor.

iPhone 13

iPhone 13’teki bu özelliğin iOS 15 ile kullanıma sunulmayacağı ilerleyen sürümler ile OTA üzerinden özelliğin ekleneceği söyleniyor. iOS 15 demişken; Haziran ayındaki WWDC 21‘de tanıtılan çoğu özelliğin iOS 15’in çıkış tarihine yetişmeyeceği ve Aralık ayına doğru bu özelliklerin sunulacağını belirtelim.

Yeni modellerinde Appel A15 yonga setine yer verecek olan Apple, ana ve mini modellerde 4 GB RAM, Pro ve Pro Max modellerinde ise 6 GB RAM kullanacak. Fiyat açısından bu yıl biz Türk kullancıları üzecek olan Cupertinolu firma, bakalım kamera konusunda DxOMark’ta ilk beşe girmeyi başarabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.