Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 12, 2021 14:57

Google Wear OS 2 Güncellemesi Yeniliklerle Geliyor

Google'ın giyilebilir cihazlar için geliştirdiği Google Wear OS 2 işletim sistemine yeni bir güncelleme geliyor. İşte detaylar.
Google Wear OS 2 Güncellemesi Yeniliklerle Geliyor

Samsung, Galaxy Watch 4‘te çalışacak olan yeni Wear OS 3 işletim sistemini resmi olarak duyurmuştu. Ancak piyasada Google Wear OS 2 ile çalışan onlarca saat bulunuyor. Google eski cihazları kullananları unutmayacağını ve güncelleme ile bu işletim sistemine sahip olan akıllı saatlere yeni özelliklerin bazılarını ekleyeceğini resmi olarak açıkladı.

Güncelleme ile Google Pay on Wear OS üzerinden temassız ödeme özelliğinin tasarımı çok yakında değişecek. Ayrıca bu özellik yakında Belçika, Brezilya, Şili, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Hong Kong, İrlanda, Yeni Zelanda, Norveç, Slovakya, İsveç, Tayvan, Ukrayna ve Birleşik Arap Emirlikleri. dahil olmak üzere daha fazla ülkede desteklenecek.

Yeni Mesajlar uygulaması, kullanıcının Android telefonuyla senkronize oluyor. Artık mesajları doğrudan saatten alma ve yanıtlama özelliğine sahip olacaksınız. Google Wear OS 2

Wear OS 2’ye önümüzdeki birkaç hafta içinde gelecek olan üçüncü güncelleme, Calm, Komoot, Period Tracker, Sleep Cycle, Spotify ve Strava gibi üçüncü taraf uygulamaların daha verimli çalışmasını sağlayacak Bu uygulamaların birçoğu, kullanıcılara bilgilere hızlı bir şekilde erişmelerini sağlayan üçüncü taraf kadranları da sunacak.

Google’ın eski saatler için güncelleme yayınlayıp Wear OS 3’ün bazı özelliklerini sunacak olması oldukça sevindirici. Ancak şimdilik bu güncellemeyi hangi modellerin alacağı açıklanmadı. Muhtemelen bir kaç hafta içerisinde güncellemeyi alacak modeller resmi olarak açıklanır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.