Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 16, 2021 14:52

Google Pixel 6 Görülmemiş Tasarım ile Gelecek

Google'ın yeni gözdesi Google Pixel 6 görülmemiş farklı bir tasarım ile gelecek. Nihayet telefon pazarında tasarım yeniden yaratılıyor.
Google Pixel 6 Görülmemiş Tasarım ile Gelecek

Telefon sektörü son zamanlarda kendini taklit eden tasarımlara ev sahipliği yapmıştı. Ancak bu olay Google Pixel 6 ile komple değişecek gibi görünüyor. Ünlü sızıntıcı Ice Universe, Google’ın yeni gözdesinin bambaşka bir tasarım ile geleceğini geçtiğimiz haftalarda iddia etmişti. Bugün ise telefonun kılıfları bu iddiaları doğruladı.

Google Pixel 6 nasıl olacak?

Söylentilere göre telefon 8,9 mm kalınlığında olacak. Çıkıntı ile bu kalınlık 11,8 mm’ye kadar çıkacak. Telefonun üst kısmında 3,5 mm jak da yer alacak. Uzun bir süredir 3.5mm girişleri göremiyorduk. Bu iyi oldu diyebiliriz. Kasanın yanında aynı yerde tam dört düğme yer alacak. Bunlar ses kontrolü, akıllı telefonu açma / kapatma ve ek bir tuş olarak konumlandırılacak.

Google”ın kendi işlemcisi üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Snapdragon 870 ayarında 5nm üretim süreci ile üretilecek olan kod adı Whitechapel işlemci bu telefona güç verecek. Performans konusunda Whitechapel’in neler yapacağını merak ediyoruz. RAM bölümünde ise muhtemelen 8 GB ve 12 GB RAM opsiyonlarına yer verilecek.

Google Pixel 6

Gelelim kamera tarafına. Telefonun arkasında 50 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera yer alacak. Bu kameralardan biri ayrıca 5 kat optik yakınlaştırma yapabilecek.

Tasarımsal açıdan bu kameralar telefonun orta bölümüne yan yana komunlandırılacak. Ekran konusunda ise Google’ın AMOLED panel tercih etmesi ve 120 Hz tazelemeyi desteklemesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.