Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 26, 2021 12:24

İkiye Katlanan Tablet Lenovo YOGA Pad Pro Duyuruldu!

Bilgisayar modelleri ile beğenilen Lenovo şimdi de tabletleri ile konuşuluyor. Lenovo YOGA Pad Pro ikiye katlanan tablet duyuruldu.
İkiye Katlanan Tablet Lenovo YOGA Pad Pro Duyuruldu!

Teknoloji dünyası şu sıralar tablet modelleri ile çalkalanıyor. Dün Samsung Galaxy Tab S7 orta segmetli fiyat etiketi ile piyasaya çıktı. Öte yandan Çinli teknoloji devi Xiaomi üç farklı amiral gemisi niteliğinde tableti karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor. Akıllı telefon üreticileri birer birer tablet modellerini karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor. Bunlardan bir tanesi de Lenovo markasıydı. Bugün ortaya çıkan yeni tablet modeli Lenovo YOGA Pad Pro özellikleri ile dikkat çekti. İkiye katlanana birinci sınıf Android tablet olarak adından söz ettiren cihaz 13 inçlik bir ekrana ev sahipliği yapıyor.

Günümüzde akıllı telefonlar kadar tabletler de hayatımızda önemli bir nokta da yer alıyor. Şu sıralar uzaktan eğitimle neticesinde fiyatları tavan yapan tabletlerin kitlesi de artmaya devam ediyor.

"<yoastmark

Lenovo YOGA Pad Pro Özellikleri

13 inçlik bir ekran ile karşımıza çıkan tablet eski modellerine nazaran daha renkli bir tasarımla karşımıza çıktı. Alüminyumdan yapılmış gövdeye sahip olan tabletin sırtında YOGA ismi kazınmış durumda yer alıyor. Tableti ayakta tutmamıza hatta asmamıza olanak tanıyan çelik bir dirseğe de sahip olan cihaz 16:10 ekran boy oranına sahip. İnce yan çerçevelere sahip olan tablette HDR10 desteği de bulunuyor. Snapdragon 870 işlemciden güç alan tablet 8GB LPDDR5 RAM desteğine ek olarak 256GB depolama sunuyor. TOF sensörlü 8MP sabit odaklı RGB kameraya ev sahipliği yapan tablet ilgi odağı olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.