Galaxy Mayıs 18, 2021 11:21

Samsung Galaxy A22 İşlemcisi Ortaya Çıktı!

Samsung Galaxy A22 serisi için hem 4G hem de 5G versiyonunu yayınlamayı düşünüyordu. Bugün ise 4G modelinin işlemcisi ortaya çıktı!
Samsung Galaxy A22 İşlemcisi Ortaya Çıktı!

Samsung Galaxy A22 serisi için yakın zamanda bir tanıtım yapacaktır elbet. Zira cihazın özellikleri epeydir ortalarda dolaşıyor. Bugün elimize geçen bilgilerle birlikte cihazın işlemcisi de ortaya çıkmış oluyor. SM-A225F model numarasıyla karşımıza çıkan Samsung markalı cihazın kutusundan Android 11 ile birlikte geldiği biliniyor. Geekbench testinde görüntülenen 4G modelin gelin işlemcisine ve performansına bakalım.

Samsung Galaxy A22 Geekbench Testinde Görüntülendi! 

Galaxy A22 4G modeli Geekbench testinde görüntülendi. Gücünü MediaTek Helio G80 yonga seti tarafından alan modelin skoru ise elimizde. 8 çekirdekli bu işlemcinin 6GB RAM seçeneğiyle geldiğini ancak 4GB RAM içeren modelinin de yayınlanacağını söylemeliyiz. OneUI 3.0 ile birlikte gelen bu cihaz tekli çekirdek testinden 293 ve çoklu çekirdek testinden ise 1247 skor alıyor.

Samsung Galaxy A22 4G

Cihazın diğer özellikleri ise daha önceden sızdırılmıştı. 6,4-inç boyutunda AMOLED bir ekranla geleceği ve bu panelin 60Hz ekran tazeleme hızına sahip olduğunu da biliyorduk. Yine de tekrar bahsetmek gerekirse modelimiz 5,000mAh boyutunda 15W hızlı şarj destekli bir bataryayla birlikte geliyor. Arkada ise 4 tane kamerası bulunuyor. Bu kameralardan biri 48MP arka ana kamera olurken bir diğeri ise 5MP ultra geniş açılı sensör oluyor. Bunlara ek olarak ise iki adet 2MP çözünürlüğünde sensör bulunuyor. Cihazın özçekim fotoğraflar için de 13MP çözünürlüğünde bir ön kamerası bulunuyor.

Model hakkında tüm bilinenlerin bunlar olduğunu söyleyelim. Umarız yakın zamanda tüm özelliklerini görebiliriz!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.