Mobil Aralık 22, 2020 15:00

OPPO 2021 Yılında Mobil Pazarı Yeniden Şekillendirecek! Nasıl mı?

Markaların 2021 stratejileri yavaş yavaş açıklanırken OPPO 2021 yılında özellikle katlaanbilir ekran pazarını yeniden şekillendirecek...
OPPO 2021 Yılında Mobil Pazarı Yeniden Şekillendirecek! Nasıl mı?

OPPO, 2004 yılında kuruldu ve 2008 yılına kadar da ses ve Blu-Ray üzerine oldukça inovatif ürüler ortaya koydu. Daha sonra 2008 yılında telefon sektörüne giriş yapan üretici global pazarda adını ilk kez 2012 yılında OPPO Find 5 ile duyurdu. Daha sonraki asıl sıçrayışını ise 2014 yılında o zamana kadar görülmemiş özellikler ile karşımıza çıkan OPPO Find 7 ile yaptı. Daha sonra tam 4 yıl boyunca marka amiral gemisi bir model yapmadı ve şirketin CEO’su Tony Chen bu durum için “kafamızdaki telefonu yapmak için teknolojinin gelişmesini bekliyoruz” dedi. 2018 Yılında ise halen uzaydan geldiğine inandığımız OPPO Find X ile tanıştık. Değişim artık başlamıştı ve OPPO 2021 yılında inovasyon tarafında bize daha fazlasını sunacak gibi görünüyor.

OPPO 2021 Vizyonu Belli Oluyor!

Zira OPPO geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği OPPO INNO Day 2020 etkinliğinde OPPO X 2021 modelini bizlere gösterdi. Bu telefon normalde 6,7 inç boyutunda bir telefon fakat aynen store perde gibi içeri doğru katlanabilen ekranı ile telefonun ekranın 7,4 inç boyuta kadar uzayabiliyor ve bunu da motorlu bir şekilde gerçekleştirebiliyor. OPPO Başkan Yardımcısı Levin Liu telefon ile ilgili özellikle bambaşka bir deneyimin bizlere sunulacağını söylüyor.

Kullanıcılar mailleri 6,7 inçlik bir ekranda okumak isteyebilirler ama eklerini daha büyük bir ekranda görmek istiyorlar. Özellikle oyun ve video tarafında da kullanıcıların daha büyük ekranlar istedikleri ortadayken böyle bir tasarımın katlanabilir ekranlı telefon pazarını ciddi anlamda şekillendireceğini tahmin ediyoruz. Arka kamera yapısının ise 64 +16 + 12 megapiksellik üç lensli olacağı belirtilirken 64 megapiksellik ana kameranın üç boyutlu bir lens olacağı da OPPO tarafından dile getiriliyor. Önde ise 16 megapiksel kamera kullanılacak. Telefonun nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

OPPO, INNO 2020 etkinliği bittikten kısa bir süre sonra ise bambaşka bir katlanabilir telefon ile karşımıza çıktı. Henüz adı tam olarak belli olmasa da OPPO bu telefon için OPPO Slide Phone adını verdi. Tamamen tasarımsal bir ürün olan bu telefonda OPPO 2021 vizyonunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Zira OPPO, klasik tasarımları artık bu segmentte tekrarlamak istemiyor.

Bu telefon kapalı olduğunda bir kredi kartı büyüklüğünde ve telefon 3 farklı katlanma yapısı ile tabiri caizse uzadıkça uzuyor. En son telefon tamamen açıldığında ise mükemmel bir oyun deneyimine sahip olabileceğimiz bir ekran karşımıza çıkıyor. Zira aşağıdaki videoya baktığınızda ekranın sağında ve solunda kalan siyah boşlukların gamepad olarak kullanıldığını görüyoruz. Bu da PUBG oynarken artık tüm oyun alanını net bir şekilde görebileceğimiz anlamına geliyor. Peki bu telefon nasıl mı olacak? GElin aşağıdaki videoyu birlikte izleyelim…

Görünen o ki; OPPO 2021 yılı için özellikle katlanabilir ekran pazarında çıtayı bambaşka bir noktaya taşımaya hazırlanıyor. Aynı tasarımlardan bıkanlara OPPO hızır gibi yetişecek…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.