Ana sayfa » Android » Huawei CEO’su Yu Chengdong: 200W’a kadar hızlı şarj teknolojisine sahibiz

Huawei CEO’su Yu Chengdong: 200W’a kadar hızlı şarj teknolojisine sahibiz

Huawei CEO’su Yu Chengdong: 200W’a kadar hızlı şarj teknolojisine sahibiz

Bugün erken saatlerde Mate 40 serisinin lansmanını gerçekleştiren Huawei, 200W’a kadar hızlı şarj teknolojisine sahip olduklarını duyurdu.

İleri teknolojileriyle bilinen ve üstün özellikli telefonları ile karşımıza çıkan Huawei, bugün erken saatlerde Mate 40 serisinin Çin lansmanını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz haftalarda da Küresel lansmanın gerçekleştiren dev üretici, şimdiki etkinlik ile birlikte  Mate 40 serisini kutsal topraklarındaki kullanıcılarına sundu. Mate 40 RS Porsche modelinin ateş ölçme özelliğini de duyuran Huawei, bunun yanı sıra 200W‘a kadar hızlı şarj teknolojisine sahip olduklarını da belirtti. Ancak şirket bu teknolojiyi  neden kullanmadığına dair de kısa bir açıklamada bulundu;

Huawei CEO’su Yu Chengdong‘a göre 66W hızlı şarj teknolojisi, şu anda piyasada bulunan en iyi hızlı şarj teknolojisidir. Bunun nedeni de bu şarj teknolojisinin, büyük piller için oldukça yeterli güce sahip olmasıdır.

hızlı şarj

Mate 40 serisinde kalınlık artmadığı için pil boyutu da haliyle artmadı. Bu nedenle de Çinli üretici, küçük pile sahip telefonlar için 120 ya da 200W şarj teknolojisinin kullanılmasını biraz mantıksız buluyor. Ek olarak Huawei CEO’su Yu Chengdong, 50W kablosuz hızlı şarjın da en dengeli çözüm olduğunu belirtiyor.

Lansmanın sonunda ise Çinli iş adamı Chengdong , Apple ile dalga geçmeden de yapamadı. Etkinlikte Mate 40 serisinin kutusuna şarj aleti eklediklerini belirten Yu Chengdong, çevreci Apple’a bir de buradan laf vurmuş oldu.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.