Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 16, 2020 9:00

LG Pra.L MediHair kellerin başına ilaç olacak! Kelin ilacı olsa; artık var

Bugün ortaya çıkan LG Pra.L MediHair isimli ürün herkesi şaşırttı. Zira bu ürün kellerin başına ilaç olacak bir teknoloji ile geliyor...
LG Pra.L MediHair kellerin başına ilaç olacak! Kelin ilacı olsa; artık var

Akıllı telefon pazarında bir türlü istediğini bulamayan LG, tüm diğer ürün gamında ise büyük bir başarıya imza atıyor. Güney Koreli üretici, ultrasonik yüz temizleyici, LED maske ve diğer ürünleri piyasaya süren Pra.L adında bir güzellik ürünleri bölümüne sahip. Bu bölümün yeni mucizesi ise LG Pra.L MediHair adındaki saç köklerini güçlendiren bir kask.

Gerçekten çok ilginç olan bu teknoloji birçok kişinin ciddi anlamda ilgisini çekecektir diye düşünüyoruz. Zira ülkemizde hatta teknoloji basın sektöründe de kellik ciddi bir problem. Genellikle DNA ile ilgili olduğu söylenen kellik, bu ürün ile ciddi anlamda düşme eğilimi gösterebilir. Peki bu kask nasıl çalışıyor?

LG Pra.L MediHair, saç büyümesini teşvik etmek için düşük seviyeli ışık terapisi kullanır. Bu, saç büyümesinden sorumlu kök hücreleri uyaran ve aynı zamanda saç dökülmesini yavaşlatan 146 lazer ve 104 LED kullanılarak saç dökülmesini yavaşlatıyor.  LG, kaskın saç dökülmesinin en çok meydana geldiği baş bölgesine, yani başın tepesine ve ön kısmına dikkat etmek üzere tasarlandığını söylüyor. Düşük seviyeli ışık tedavisi, FDA tarafından kellik olarak da bilinen androgenetik alopesi tedavisi olarak onaylanmış bir tedavi yöntemidir. Yapılan araştırmaya göre 16 hafta boyunca haftada üç kez bu ürünü kullanmanın saç yoğunluğunu iyileştirdiği de resmi olarak açıklandı.

Mobil tarafta başarı yakalayamayan LG, bakalım kellik tarafında başarılı olabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.