Xbox Eylül 16, 2020 11:00

499 dolarlık Xbox Series X Türkiye’de 1000 dolar!

499 dolarlık Xbox Series X Türkiye’de 1000 dolar!

Xbox Series X Türkiye fiyatı sürpriz bir şekilde açıklandı. 499 dolara satışa sunulacak olan konsol Türkiye’de tam 1.000 dolara satılacak.

Yeni nesil oyun konsollarını tüm dünya merakla bekliyor. Tabii biz de bekliyorduk da bu kadar beklemiyorduk. Xbox Türkiye, yeni nesil konsolu Xbox Series X için kan donduran bir açıklama yaptı. Amerika’da 499 dolara satılacak olan konsol ülkemizde tam 1.000 dolara satılacak. Peki, neden?

Xbox Series X Türkiye fiyatı neden pahalı?

Bildiğiniz gibi kurlar maalesef ki artış içerisinde. Kur artışına ek olarak alınan vergilerden dolayı konsolun fiyatı tam iki katına çıkıyor. Resmi satış fiyatı 7.499 TL olan konsol 22 Eylül‘de ön siparişe sunulacak. Bu denli yüksek fiyattan kimlerin konsol alacağı hele ki Xbox alacağı henüz bilinmiyor.

Bu arada bu yine iyi fiyat. 7.499 TL‘ye almaz 1 yıl bekleyeyim derseniz 9.000 TL’ye aldığınıza sevinirsiniz…

PlayStation 5’in de fiyatı bu seviyede olacak. Ancak PS5’in 459 dolardan satışa sunulacağı söyleniyor. Eğer 459 dolar olursa çok bir şey değişmez ve konsol yine 7.000 TL‘den alıcılarını bekler.

Xbox Series X

Türkiye’de özellikle de konsoldan oyun oynamak artık bir lüks haline geldi. PlayStation 1 nasıl her oyuncuda yoktu PlayStation 5 de öyle olacak gibi görünüyor. Günümüzde erişmenin ne kadar olay olması ve bizim ulaşamamız maalesef ki çok üzücü. Umarız kurlar ve vergilere bir düzenleme gelir ve konsol fiyatları 5.000 TL seviyesinde tutulur.

Son olarak yeni nesil konsollarda oyun fiyatlarının 569 TL’den başlayacağını belirtelim. Yani konsolu almak ile de iş bitmeyecek. Oyun için beş yüz altmış dokuz TL ödemeniz gerekecek…..

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.