Ana sayfa » Mobil » Xiaomi yine imkansızın peşinde! Mi Mix Alpha 2 göründü

Xiaomi yine imkansızın peşinde! Mi Mix Alpha 2 göründü

Xiaomi yine imkansızın peşinde! Mi Mix Alpha 2 göründü

Bugün bir anda karşımıza çıkan Mi Mix Alpha 2 tasarımı ve farklılığı ile aklımızı başımızdan aldı. Peki, Xiaomi bu sefer başaracak mı?

Akıllı telefon pazarına baktığımızda tüm telefonların birbirine benzediği bir dönemden geçiyoruz. Bugün en uygun fiyatlı Samsung Galaxy A21s modelinde de en pahalı OPPO Find X2 Pro modelinde de Infinty-O yani ekran içinde delikli kamera tasarımını görüyoruz. Bununla birlikte arka tarafta da aynı tasarımları görebiliyoruz. Bu tasarımlardan çok daha farklı bir tasarıma sunan ve geçtiğimiz yıl “Lei Jun Kişisel Projesi” olarak lanse edilen Mi Mix Alpha farklı bir tasarımı bize sunmuştu. Bugün ise Mi Mix Alpha 2 olacağı iddia edilen yeni bir telefon ortaya çıktı.

Letsgodigital tarafından sızdırılan bu görsele baktığımızda tek taraftan arkaya dönen bir ekran görüyoruz. Ayrıca ön ve arka kameraların da pop-up bir şekilde telefon içinden çıktığını görüyoruz. Kaynağa göre bu telefon yine Lei Jun tarafından desteklenen bir tasarım. Bu telefon Xiaomi’nin talebi üzerine Wingtech fabrikasında üretime sokulacak.

Bu görüntüler Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Ofisi ve Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi veritabanlarında görünen eskizlerden oluşturuldu. Eskizler ise şöyle görünüyor.

Görünen o ki; bu telefon üzerinde ciddi bir çalışma var. Artık Mi Mix Alpha yerine Mi Mix Beta sürecine geçilmeli. Bu telefonun seri üretime geçilmesi içinse Xiaomi tarafında oldukça önemli adımlar atılıyor. Yıllarca “inovasyon yapmıyor, Ar-Ge yatırımı yapmıyor” diye eleştirdiğimiz Çinli üretici bu telefonu ile büyük bir fark ortaya koyacak gibi görünüyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.