Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Xiaomi oyuncu monitörü tanıttı. Tüm sektör diz çöktü

Xiaomi oyuncu monitörü tanıttı. Tüm sektör diz çöktü

Xiaomi oyuncu monitörü tanıttı. Tüm sektör diz çöktü

Televizyon, projeksiyon ve monitör tarafında rakipsiz bir noktaya gelmeye başlayan Xiaomi oyuncu monitörü tanıtımı yaptı ve sektörü resmen büktü…

Xiaomi son dönmede görüntülenme sistemleri üzerine büyük bir atak yapmış durumda. Hem TV tarafında, hem projeksiyon sistemleri üzerine hem de monitörler tarafında büyük bir fark ortaya koyuyor. Xiaomi oyuncu monitörü tarafında büyük bir atağa geçti ve bugün yeni nesil monitörünü resmen tanıttı ve hemen de indirimli ön sipariş sürecini başlattı.

27 inç ekran boyutuna sahip olan monitörün çözünürlüğü ise bu sefer doğru bir tercih ile 2560x1440p 2K çözünürlüğe getirilmiş. Ekranın en önemli özelliği ise 165Hz tarama hızına sahip olması. IPS LCD paneline sahip olan bu monitörün tepki süresi  ise 1 ms‘dir. Ekran, DCI-P3 renk gamının %96‘sını kapsamakta ve genişletilmiş dinamik aralığı desteklemektedir.

Bağlantı tarafına gelince monitörün birden fazla bağlantı noktasına sahip olduğunu görüyoruz. USB 3.0, DisplayPort, HDMI ve 3,5 mm kulaklık jakı girişi monitörde bulunuyor. Xiaomi ayrıca yeni monitörün 3 yıllık bir garanti ile geldiğini duyurdu. Bu da Çin için çok uzun bir süre zira Çin’da garanti süreleri 1 yıl ile sınırlı.

Monitör bugün itibariyle 268 dolar ön sipariş fiyatı ile satışa sunuldu. Ön sipariş bitince ürünün fiyatı 310 dolara çıkacak. Umarız Xiaomi Türkiye bu tarz ürünleri bizlere sunabilir ve biz de bu ürünleri kullanma şansına sahip oluruz. Zira buna benzer monitörler rakiplerde olsa da bu fiyatlara bu özelliklerde monitör yok..

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.