Mobil Mayıs 26, 2020 17:00

Google Arama motoru, mobilde komple karanlık moda geçiyor !!! İşte bu özelliğe bayılacaksınız.

Son zamanlarda mobil uygulamasına titizlikle önem veren Google, karanlık modu yakında web sitelerinde de uygulamaya başlayacak
Google Arama motoru, mobilde komple karanlık moda geçiyor !!! İşte bu özelliğe bayılacaksınız.

Dünyanın en popüler arama motoru olan Google, mobil uygulamasını her geçen gün daha iyi hale getiriyor. Son zamanlarda Karanlık Mod üzerine çalışmalar yapan şirketin, yakında Chrome uygulamasının tüm ekranını karanlık mod ile destekleyeceğine dair bazı sızıntılar ortaya çıktı. Bahsedilen bu özellik, şu an sadece Chrome Canary uygulamasında kullanılabiliyor. Eğer gelişmelere meraklı bir kişiyseniz, bir an önce bu sürümü edinerek yeniliklerden ilk yararlanan kişiler arasına girebilirsiniz. Ancak bu sürümün kararlı olmadığını ve hatalarla da karşılaşabileceğinizi unutmamanızda fayda var.

Yukarıda da gördüğünüz gibi Google web aramaları yeni sürümle birlikte tam ekran karanlık moda uyarlanmış olacak. Böylece, Android 10 kullanıcılarının da bu özellik ile birlikte gözleri daha az yorulacak ve daha iyi bir deneyim yaşayacaklar. Ancak XDA, normal Chorome kullanıcılarının da bu özellikten ufak bir hile ile yararlanabileceğini söylüyorlar. Peki ama nasıl?

Chrome Canary’de karanlık mod nasıl etkinleştirilir

Deneysel işlevlerin keyfini çıkarmak için, öncelikle Chrome Canary uygulamasını yüklemelisiniz. Daha sonra, chrome: // flags’a erişmelisiniz. Bu araç, deneysel komutları keşfetmenizi sağlayan yardımcı bir araçtır.

Tüm bu işlevleri gerçekleştirdikten sonra,  “Android‘de karartılmış sayfaları göster” seçeneğine tıklayın ve etkinleştirin. Hepsi bu kadar. Artık Google‘da tam ekran karanlık mod deneyimini yaşayabilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.