Ana sayfa » Akıllı Telefon » Xiaomi Mi 10 cephesinde heyecanlandıran açıklama

Xiaomi Mi 10 cephesinde heyecanlandıran açıklama

Xiaomi Mi 10 cephesinde heyecanlandıran açıklama

2020 yılında tanıtılacak amiral gemi telefonlar şimdiden heyecan yaratıyor. Son olarak bütçe dostu bir fiyattan satışa sunulmasını beklediğimi Xiaomi Mi 10 hakkında sızan bilgileri aktaralım.

Gelecek yıl özellikle kamera ve şarj teknolojisinde ciddi bir rekabet bekleniyor. Mi Note 10’da yer verdiği 108 megapiksel beşli arka kamera ile bu kategoride artık rakipleri kadar söz sahibi olan Xiaomi benzer kamera devrimini Mi 10 modelinde de sürdürecektir.

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Xiaomi Mi10 gelecek yıl şubat ayında resmiyet kazanacak. Xiaomi bunun için hem ülkesi Çin’de hem de İspanya’daki Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtım etkinlikleri gerçekleştirebilir.

Galaxy S11 serisi başta olmak üzere birçok amiral gemi telefonda yine aynı dönemde görücüye çıkacak. Ana kamerada 108 megapiksellik sensörler kullanması beklenen iki üreticinin yazılım gücüyle de kamera tarafında neler sunacağı şimdiden merak konusu.

Xiaomi Mi 10 100Watt şarjla gelebilir

Yine gelen bilgiler Xiaomi’nin bir sonraki tepe modeli olan Mi 10’da 100 watt hızlı şarj teknolojisini kullanabileceği. 4.000 mAh büyüklüğündeki bir pili sadece 17 dakika %100 doldurabilen bu teknoloji ile Xiaomi tüm rakiplerinin önüne geçecektir.

Merak dilen bir diğer husus ise Mi 10’un nasıl bir tasarıma sahip olacağı. Xiaomi’nin açıkçası iki nesildir devam ettirdiği çentik anlayışını Mi 10 ile terk edeceğini düşünüyoruz. Şirket burada açılır kamera ya da ekran delikli bir anlayış benimseyebilir. Snapdragon 865 işlemcisinden güç alacak Mi 10’da maliyetler göz önüne alındığında düz ekranın yer alabileceği belirtiliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.