Mobil Eylül 2, 2019 9:00

Twitter CEO’su Jack Dorsey hacklendi! Ağlamak istiyoruz

Bugün gelen haberlere göre yeni bir hack davası daha ortaya çıktı. Twitter CEO'su Jack Dorsey hacklendi. Peki bu hack nasıl oldu?
Twitter CEO’su Jack Dorsey hacklendi! Ağlamak istiyoruz

Hacklenmek herkesin başına gelebilecek bir olay. Bu konuda en kötü deneyimlerden birisi ise yeni nesil dosya şifreleme sistemleri. Mail ve bulut hesaplarının çift yönlü güvenlik sistemlerine geçmesi ile birlikte bu sorunların üstesinden gelinmeye başlandı. Son hack haberi ise çok ilginç bir şekilde ortaya çıktı. Twitter CEO’su Jack Dorsey hacklendi haberleri bir anda ortalığı karıştırdı. Bu durum resmen trajikomik bir durum. Peki Jack nasıl hacklendi?

Ortaya çıkan bilgilere göre bu sim kart kopyalama yoluyla yapılan bir hack olarak açıklandı. Yani bu durum Jack’in telefonunun kopyalanması ile oluşturulan bir hack işlemi. Twitter Sözcüsü Brandon Borrman, yaptığı açıklamada, “Jack’in hesabının gizliliği ihlal edildi. Bunun üzerinde çalışıyoruz ve ne olduğunu araştırıyoruz.” ifadesini kullandı. Hack yapıldıktan sonra 7 adet ırkçı paylaşım yapıldı ve bu paylaşımlar kısa süre içinde silindi.

Twitter CEO’sunun bile başına bu geliyorsa; bizim başımıza ne gelmez?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.