Mobil Haziran 26, 2019 18:30

Ve sonunda Intel “hadi bana eyvallah” dedi! Güle güle Intel!

Ve sonunda Intel “hadi bana eyvallah” dedi! Güle güle Intel!

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Intel patent satışına başlayacak. Peki Intel elindeli binlerce patenti neden satacak? Apple ve Qualcomm Intel’in fişini çekti!

Apple modemlerini Intel‘den satın alıyordu çünkü Qualcomm ile birçok alanda davalıktı. Bu mahkeme süreçleri her iki üreticiyi de ciddi anlamda yorduğu ve en önemlisi Apple‘ı teknolojinin gerisinde bıraktığı için Steve Jobs ve yönetim kurulu kuyruklarını sıkştırarak Qualcomm‘a istediğini verdi. Kapalı kapılar ardında hangi anlaşmalar yapıldı bilemiyoruz ama bu anlaşmaların sonucunda Intel elinde bulundurduğu patentleri satışa koymaya karar verdi. Intel patent tarafında çok zengin bir üretici ama yapılan uzun vadeli değerlendirmeden anladığımız kadarıyla üretici sonsuza dek mobil yonga seti üretiminden vazgeçmeye karar verdi.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Apple Qualcomm ve Intel

Apple Qualcomm ve Intel

Intel patent satışına başlıyor!

Intel elinde bulundurduğu 5G patentlerini satmaya karar verdiğini duyurdu ve bu noktada bu patentlerin nasıl satılacağı da tam bir muamma. Bu patentlerin açık arttırma usulü ile satılması ise bu durumun en ilginç yanı olacak gibi görünüyor. Peki bu durumun oluşmasının temel sebebi ne?

Intel mobil sektörde oldukça zaman geçirmiş bir üretici ama bu noktada bir türlü başarılı olamayan da bir üretici. 5G Teknolojilerinde geri kalan Intel Apple tarafından terk edilen bir liman haline geldi ve bu da Intel‘in bu sektördeki varlığının bitmesinin zeminini oluşturdu.

Bakalım Intel’in patentlerini hangi üreticiler satın alacak?

Yüzyılın sorusu: Oppo ekran altı kamera teknolojisi nasıl çalışıyor?

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.