Akıllı Telefon Haziran 9, 2019 17:00

Huawei Amerika ile casusluk anlaşması imzalamaya hazır!

Huawei Amerika ile casusluk anlaşması imzalamaya hazır!

Huawei’in bir numarası tarafından yapılan son açıklamalar Huawei Amerika arasında tatsız devam eden ilişkide yeni bir süreci başlatabilir. Geçtiğimiz iki yıl boyunca Donald Trump yönetiminin Huawei karşıtı bir politika yürüttüğü herkesin malumu. Burada Huawei’in ezilen çim ya da gerçekten casusluk yapıyor değerlendirmelerine hiç girmeden şirket başkanı  Liang Hua’dan gelen son açıklamalara değineceğiz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Huawei Amerika ile anlaşmaya hazırız!

Çin-Amerika Birleşik Devletleri Değişim Vakfını ziyareti sırasında bir grup ABD’li gazeteciyle konuşan Huawei Başkanı Liang Hua, şirketinin ABD hükümeti ve buna ihtiyacı olacak herhangi bir kurum ile “casusluk dışı” veya arka planda herhangi bir faaliyette bulunmama anlaşması imzalama isteklerin olduğunu dile getirdi.

Hau ayrıca “ABD bizden almadı, almıyor ve alacak gibi bir planı da bulunmuyor. Böyle bir anlaşma için fırsat var mı bilmiyorum.” değerlendirmesinde de bulundu. Huawei’in bir numarasına göre bir şirkete zarar vermek için siyaset kullanmak uygun değil, bunun için daha ılımlı bir yaklaşım gösterilmeli.

Son olarak; Trump yönetimi ticari durumu çözmek için aceleci görünmüyor, ancak haziran sonunda gerçekleşecek G20 zirvesinde olumlu yönde bazı adımların atılması bekleniyor.

kaynak: gizchina

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.