Ana sayfa » Akıllı Telefon » Oppo 5G telefonu Mobil Dünya Kongresi’nde duyurdu!

Oppo 5G telefonu Mobil Dünya Kongresi’nde duyurdu!

Oppo 5G telefonu Mobil Dünya Kongresi’nde duyurdu!

Dünyanın önde gelen mobil üreticilerinden Oppo 5G destekli ilk telefonu Mobil Dünya Kongresi’nde gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttı. OPPO’nun ilk 5G akıllı telefonu Qualcomm Snapdragon 855 platformundan gücünü alıyor. Telefon, yeni nesil bağlantı teknolojisi ile birlikte anten tasarımı, temel bant, RF, güç tüketimi vb. ile ilgili birçok sorunu çözüyor.

Oppo heyecanla beklediğimiz telefonu net bir şekilde göstermedi. Bir kılıf içerisinde olan telefon, deneyimleyen kişilere göre Oppo Find X benzeri bir tasarıma sahip. 2019’un ilk yarısında çıkış yapacak telefonun, Snapdragon 855 işlemcisinden gücünü alan bir Find X olma ihtimali oldukça güçlü.

Oppo 5G telefon

Oppo 5G telefon

Qualcomm Başkanı Cristiano Amon, OPPO’nun 4G döneminde mobil sektöre güçlü bir liderlik ettiğini ve 5G’ye geçişte de lider konumunda olduğunu belirtti.

Amon ayrıca “5G döneminde daha fazla yenilik için büyük fırsatlar görüyoruz ve Qualcomm Technologies olarak 5G’nin gerçek potansiyelini gerçekleştirmek için OPPO ile yakın bir iş birliği kapsamında Qualcomm Snapdragon 855 Mobil Platformu ile çalışan ilk 5G akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesini desteklediklerini belirtti.”

Oppo’nun yine 5G teknolojileri için yakın zamanda Ericsson’la da bir patent anlaşması imzaladığını hatırlatalım.

Xiaomi Mi 9 Avrupa fiyatı belli oldu! Türkiye fiyatı ne kadar olur?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.