Akıllı Telefon Şubat 24, 2019 7:00

Oppo 10x optik zoom teknolojisini akıllı telefonlar için duyurdu

Oppo 10x optik zoom teknolojisini akıllı telefonlar için duyurdu

Oppo heyecanla beklediğimiz akıllı telefonlarda 10x kayıpsız yakınlaştırma teknolojisini Mobil Dünya Kongresi’nde duyurdu. Mobil kamera dünyasında son dönemdeki en dikkat çeken gelişme diyeceğimiz 10x kayıpsız zoom yılın ikinci çeyreğinde ilk kez bir akıllı telefonda kullanılacak. Anlayacağınız bu teknolojisi iki yıl önce yine Oppo tarafından tanıtılan 5x kayıpsız yakınlaştırmadan farklı olarak son kullanıcıyla buluşacak. Oppo 10x optik zoom özelliğini kılıf içerisinde yer alan bir telefonda gösterdi.

Oppo 10x optik zoom

Oppo 10x optik zoom

Bu telefon muhtemelen mayıs ya da haziran ayında tanıtılacak yeni bir R serisi model olacak. Yeni nesil kayıpsız zoom teknolojisini kullanan telefonda 48 megapiksel ana kamera, ultra geniş ve telefoto olmak üzere üçlü kamera düzeni bulunuyor. 1x ila 10x arasında optik yakınlaştırma sağlanırken telefoto lense büyük görev düşüyor. Kamera burada 0.001445 derecelik hassasiyetle çalışıyor. Kamera düzeninde ayrıca hem ana hem de telefoto sensörde OIS özelliği mevcut. Etkinlik alanından gelen görüntüleri 10x kayıpsız yakınlaştırmanın mükemmel sonuçlar verdiğini gösteriyor.

Nokia 9 kamerası ile çekilen fotoğraf Instagram’ı alt üst etti!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.