Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 20, 2018 8:30

Nerede Oy kullanacağım? Oy Kullanacağım Yer İnternette Nasıl Sorgulanır?

Nerede Oy kullanacağım? Oy Kullanacağım Yer İnternette Nasıl Sorgulanır?

24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili genel seçimleri için nerede oy kullanacağınızı bilmiyorsanız nasıl öğreneceğinizi sizin için araştırdık. Sizde nerede oy kullanacağım diyorsanız, işte karşınızda internet üzerinden nerede oy kullanacağınızı öğrenmenin yolları.

Seçmen kayıtlarına, vatandaşlar muhtarlıklarda askıya çıkan listeler üzerinden bakılabiliyor. Ancak bunun daha kolay bir yolu da var o da internet üzerinden kontrol etmek.

Nerede Oy Kullanacağım?

 1. Sorgulama yapmak için iki seçeneğiniz var: E-Devlet ve YSK’nın resmi sitesi.
 2. E-Devlet’te sorgulama yapmak için giriş sağladıktan sonra “Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama” diye aratarak sorgulama ekranına gidebilirsiniz.
 3. YSK’dan sorgulama yapmak için kimliğinizi yanınızda bulundurmalısınız. Zira nüfus cüzdanınızdaki, nüfus kayıt numarası gibi bilgilere ihtiyaç duyacaksınız.
  Nerede Oy kullanacağım

  Nerede Oy kullanacağım

  Seçmen kayıtlarına E-Devlet üzerinden kullanıcı adı ile şifre girildikten sonra ulaşılabiliyor.

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, T.C. Kimlik numarasının yer aldığı nüfus kağıdı, evlilik cüzdanı, pasaport, ehliyet gibi belgelerden biriyle birlikte ülke içindeki PTT merkezleri ya da müdürlüklerine bizzat müracaat ederek e-devlet şifresini alabilir.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.